Yusuf Estes

"HARUN YAHYA, HAYATIN VE VARLIĞIN GERÇEK YÜZÜNÜ VE BİZİM BURADA BULUNUŞUMUZUN ASIL AMACINI BİZLERE GÖSTEREN BÜYÜK BİR PENCERE AÇMIŞTIR."

Harun Yahya tarafından hazırlanan pek çok kitabı okuduktan sonra, öğrencilerimi ve dünya genelinde İslam üzerine çalışmalar yapan akademisyenleri bu eserleri daha yakından incelemeleri için teşvik ediyorum. Bu eserlerin, insanları doğru düşünme metodlarına iletmek için, gerekli olan en doğru araçlar olduğuna dair en ufak bir kuşkum dahi yok. Bu kadar net ve açık bir şekilde sunulan bilgileri inceleyip, ciddi olarak bunlar üzerine yoğunlaşan bir kişi, hiçbir tereddüte yer bırakmayacak delillere ulaşmış olur.

Harun Yahya"nın çalışmalarında sunulan delilleri, dünya çapında verdiğim derslerimde ve seminerlerimde kullanıyorum. Dünyanın hangi köşesine gidersem gideyim, bu kitapları keşfetmiş ve bu eserlerin tadına varmış kişiler hep aynı duyguları dile getiriyorlar. Şu ana kadar edindiğim izlenimler neticesinde şunu söyleyebilirim, bu kitaplar dünyadaki tüm insanlar için yazılmış ve bu zorlu dönemde çok ihtiyaç duyulan birer kaynak niteliğindeler. Başta İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Flemenkçe, İtalyanca, Rusça olmak üzere bu kitapların pek çok dile çevrilmesi ve iyi bir dağıtım ağı ile tüm dünyaya dağıtılması için özel çaba gösterilmesi şarttır.

Harun Yahya, hayatın ve varlığın gerçek yüzünü ve bizim burada bulunuşumuzun asıl amacını bizlere gösteren büyük bir pencere açmıştır. Kendisinin çalışmalarını ayakta alkışlıyorum ve bu eserlerin basımı ve dağıtımı için çaba gösterenleri de takdir ediyorum. Bu kitapları okuyan herkese Allah hidayet versin ve bu eserleri diğer insanlarla paylaşan herkese de Allah merhamet etsin.

Yusuf Estes