Yaratışçılığın Sözcüsü Harun Yahya, Mücadelesini Fransaya Taşıdı

Fransa”nın en çok ziyaret edilen haber sitelerinden Saphir News, 13 Ocak 2011 tarihinde "Yaratışçılığın Sözcüsü Harun Yahya, (Tartışmalı) Mücadelesini Fransaya Taşıdı" başlıklı bir haber yayınladı. Sayın Adnan Oktar ile geçtiğimiz aylarda yapılan bir röportaja yer verilen haberde, 14-20 Ocak tarihleri arasında Fransa”nın 5 büyük şehrinde (Paris, Nantes, Marsilya, Lyon, Strasbourg) gerçekleşen "Evrim Teorisinin Çöküşü ve Yaratılış Gerçeği", "Kuran Mucizeleri" ve "İslam, Barış Dinidir" konulu konferansların önemine de dikkat çekildi. Ayrıca haberde Adnan Oktar”ın konferanslara video-konferans ile katılacağı; tüm konferansların girişlerinin ücretsiz olduğu ve beraberinde birer fosil sergisinin de yapılacağı bildiriliyor.

Söz konusu yazıda Sayın Adnan Oktar”ın Fransa”ya neden çok önem verdiği de tarif ediliyor. Yazarın, Aydınlanma Çağı’nda, Charles Darwin’in eserlerinin Fransız bilim adamlarını evrimci yaptığını, bu nedenle de Fransa”yı evrimci fikirlerin kökeni olarak gördüğü ifade ediliyor.

Fransa”da ilk kez bu konularda ve Harun Yahya tarafından konferanslar verildiğine dikkat çekilen haberde, şu ifadeler yer aldı:

"Harun Yahya, yayınlanan eserleri ile Kuran’daki bilimsel konularda vazgeçİlmez bİr kİşİ oldu."

"Harun Yahya esas olarak evrimci tezlere karşı yürüttüğü mücadelesi ile biliniyor. Çok sayıdaki kitabının her birinde özel bir bölüm, evrim inancının tehlikelerini deşifre etmeye ayrılmış."

"Harun Yahya gönüllü bir entelektüel. Din hocası, doktor veya bilim adamı değil, kendini Allah’ın bir kulu olarak tanımlıyor."

"Harun Yahya ve ekibine göre onların görevi evrimci fikirleri yeryüzünden silmek."