Yaratılışçılık Avrupa’da Etkisini Arttırıyor

Fransa"nın sol görüşlü günlük gazetesi Le Monde, 18 Kasım 2008 tarihli baskısında "Yaratılışçılık Avrupa"da Etkisini Arttırıyor" başlığıyla bir habere yer verdi. 400 bin tirajlı gazetenin söz konusu haberinde, Yaratılış inancının Avrupa"da hızla yayıldığına ve evrim teorisini öğretmenin gittikçe güçleştiğine dikkat çekildi. Haberde bu duruma sebep olan en etkili çalışmanın ise, Yaratılış Atlası olduğu bir kez daha bildirildi:

Fransa, fikirleri dünyanın hemen heryerine yayılan yaratılışçılara karşı yapılan savaşın bir parçası olacak mı?

Paris"te 13 ve 14 Kasım tarihlerinde Milli Eğitim Bakanı, Fransız Koleji ve Bilim ve Endüstri Kenti"nin yönlendirmesiyle evrim bilimleri araştırmacıları, filozoflar, profesörler, lise ve kolej müfettişlerinden oluşan yüzlerce kişi, biraraya gelerek evrim teorisi öğretimindeki gittikçe artan zorluğu tartıştılar.

En ön cepheden gerçekleşen yaratılışçı taarruz, 2007 yılının başında meydana geldi. Avrupa"nın pek çok ülkesindeki lise, kolej ve üniversiteler resimli, gösterişli bir eser teslim aldılar: Yaratılış Atlası. Türkiye"de hazırlanmış ve basılmış bu eser, evrimin bilimsel bir doktrin değil, din karşıtı bir propaganda olduğunu göstermeyi amaçlıyordu. Kitabın yazarı Harun Yahya -gerçek ismi Adnan Oktar- asıl amacı Kuran"ı tebliğ etmek…

Yaratılışçılar üzerine mükemmel bir kitapçığın yazarlarından biyolog Dr. Olivier Brosseau bu konuda şu açıklamayı yapıyor: "Bu eserin yayılması ile Batı"nın o zamana kadar bilmediği bir Müslüman yaratılışçılığın varlığı farkına varıldı."…

Avrupa Konseyi noktasında da Haziran 2007"de "Eğitimde yaratılışçılığın tehlikeleri" üzerine bir rapor ile tehlike çanları çalındı. Dört ay sonra, öğretim kurumu bir karar alarak 47 üyesini "yaratılışçılığın bilimsel bir disiplin olarak öğretilmesine şiddetle karşı çıkmaya" davet etti. Bu ise pek çok Avrupa ülkesindeki genç öğrenciler arasında, evrim dersine karşı gittikçe daha belirginleşen bir itirazın ortaya çıkmasını engelleyemiyor.

Materyalist ve ateist felsefenin kalesi olan Fransa"da, ideolojilerinin sözde bilimsel dayanağı Darwinizm"in çöküşü, büyük bir endişe ile izleniyor. Yapılan tüm yasaklamalara, alınan tüm tedbirlere rağmen, Darwinizm"in kaçınılmaz çöküşü gerçekleşiyor ve Yaratılış inancı Avrupa"da gittikçe kökleşiyor. Özellikle de aldatılmaya şiddetle karşı çıkan genç nesil, evrim yalanını dayatma yöntemi ile öğretmeye çalışan zihniyetlere en güzel cevabı veriyor. 21. yüzyıl, Allah"ın izniyle evrimin bilimsel bir sahtekarlık olarak, tarihe gömüldüğü gerçek bir aydınlanma dönemi olacak.