Yaratılışçı Müslüman Türk Adnan Oktar’ın Lozan’a Gelişi

Uluslararası Katolik Haber Ajansı (Agence de Presse Internationale Catholique), 6 Mayıs 2010 tarihli haberinde, Lozan ve Cenevrede yapılacak Harun Yahya konferanslarını duyurdu. "LOZAN : Harun Yahya müstear isimli Yaratılışçı Müslüman Türk Adnan Oktar’ın gelişi" başlıklı haberde aktarılan satırlardan bir kısmı şöyledir:

 

Evrim teorisini çürütmek için Harun Yahya müstear ismiyle yazan ve her yerde dini anlatan Türk kökenli Adnan Oktar’ın afişleri, bu günlerde neredeyse İsviçre’nin Fransızca konuşulan şehirlerinde caddelerde heryerde boy gösteriyor. Müslüman Yaratılışılığın sözcüsü 25 Mayısta Lozan’da ve 26 Mayısta Cenevre’de hayatın kökeni hakkında bilimsel bir konferans verecek.

2007 senesinde, türlerin hiç değişmediği ve evrimin bir sahtekarlık olduğunu öne süren eseri Yaratılış Atlası, Avrupa’da ve ABD’de neredeyse her yere yayılmıştı.

1956 yılında Ankara’da doğan Adnan Oktar modern çağın yalanlarını ortaya çıkardığını öne sürüyor. 80’li yıllardan beri politik, bilimsel ve dini konularda Harun Yahya adı altında çok sayıda eser yayınladı.


Harun Yahya müstear isimli Yaratılışçı Müslüman Adnan Oktar