Yaratılışçı, Evrimi Kanıtlayan Fosil İçin Ödül Veriyor

 

 

 

 

İngiltere"nin önde gelen günlük yayınlarından The Independent, 29 Eylül 2008 tarihli baskısında, "Yaratılışçı, Evrimi Kanıtlayan Fosil İçin Ödül Veriyor" başlıklı bir habere yer verdi. 250.000 tirajlı gazetede Adnan Oktar"ın İngiltere"deki gelişmeleri değerlendiren yorumlarına yer verirken, şu satırlar yer aldı:

… Yaratılışçı (Adnan Oktar), bilim adamlarına meydan okuyarak trilyonlarca pound teklif etti. Adnan Oktar, "Evrimi gösteren tek bir ara geçiş fosili getiren herhangi birine 10 trilyon Türk Lirası vereceğini" söyleyerek bütün evrimcilere bir çağrıda bulundu. Bu rakam kabaca £4.4 trilyon tutarında.

Harun Yahya müstear ismini kullanan Müslüman yazar, "Darwinist diktatörlük" diye adlandırdığı şeyin çok ateşli bir eleştirmeni ve anavatanında popüler biri; ki 2006’da yapılan bir araştırmaya göre ülke nüfusun yalnızca dörtte biri Darwin’in teorisine inanıyor.

Yazar, Darwinist teorileri destekleyen hiçbir fosil olmadığını ileri sürüyor. "Evrimciler fosil kayıtları karşısında çıkmazdalar" diyor. "Evrimciler tarafından varsayılan türlerin gelişimi sürecinde garip gözüken tek bir fosil dahi yok"…

Oktar Bey Yaratılış Atlası dünya çapında dağıtıldığında, 2006’da ün kazandı. 800 sayfalık resimli ciltte, yazar kendi İslami yaratılış inancını savunarak, milyonlarca yıldan beri hayat formlarının gelişmediğini ileri sürüyor.

Oktar Bey, bu ayın başlarında fen öğretmenlerinin yaratılışçılığı "yanlış bir anlayış değil, bir dünya görüşü" olarak dikkate almaları gerektiğini söyledikten sonra istifa eden, Kraliyet Akademisi"nin eğitim direktörü İngiliz biyolog profesör Michael Reis’i savundu. Oktar Bey bunu, "Darwinistlerin yaşadığı paniğin somut kanıtı" olarak nitelendiriyor…