Yaratılış Atlası’nın Fransa’daki Etkileri

Fransızca yayınlanan bir haber sitesinde “"Yaratılış Atlası" ya da bir diğer deyişle darwinizmin kabul edilmezliği nasıl anlatılır?” başlıklı bir haber yer aldı. Haberde Yaratılış Atlası’nın etkisi detaylı olarak tarif ediliyor. Sitede ayrıca Harun Yahya’nın sitelerine ve diğer çalışmalarına da link veriliyor.

 

Kolej, lise ve üniversitelere geçtiğimiz birkaç gündür Harun Yahya"nın yazdığı "Yaratılış Atlası" isimli, Darwinizm ve evrim teorisini reddeden bir kitap gönderiliyor… 770 sayfalık, orta ve yüksek dereceli eğitim kurumlarına "Yaratılış Atlası" nın ulaşmasıyla birlikte bir çok soru hasıl oldu: Harun Yahya kimdir?

 

(…) Üniversite yılları boyunca felsefe ve materyalist ideolojiler üzerinde yoğunlaşıyor. Bu zamandan sonra "evrim teorisinin sahtekarlığı" diye tanıttığı çok sayıda eser kaleme alıyor. Amacı "Darwinizm ve materyalizmin dünya üzerindeki etkisine engel olmak". "Evrim Aldatmacası" isimli kitabında "evrim teorisi dünyayı yönetenler tarafından bize telkin edilen bir yalandan başka bir şey değildir" ifadesini bulabilirsiniz.

 

… Eserleri -Fransızca, İngilizce, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Arapça, Lehçe, Endonezyaca, Malayca, Malayam, Urduca, Arnavutça, Sırpça ve Hırvatça- gibi çok sayıda dile çevrilmiş. Bu güçlü yayılım ile Harun Yahya tüm gezegene "dünyada terör eylemlerini gerçekleştirenlerin aslında Darwinistler olduklarını söylüyor. 11 Eylül saldırılarını temsil eden bir resmin alt yazısında "dünyada terörü devam ettiren Darwinistlerdir. Darwinizm çatışma ya cesaret veren ve değerli kılan tek felsefedir" ifadesi yer alıyor.

 

… Bazı eserleri Fransız masonluğu, Siyonizmi ve bunların "dünya tarihi ve politikası üzerindeki olumsuz etkilerini " konu alıyor. Diğer eserleri Kuran Ahlakı üzerine yazılmış; Harun Yahya "Dini bilmeyen insanlara İslam"ı tanıtmak ve kalplerini bu gerçeğe ısındırarak" böylece "Müslüman olmayanlara Allah"ın varlığının delillerini ve yaratışındaki mükemmelliği" göstermeyi hedefliyor. … Harun Yahya kitabın yedi ciltlik bir eserin ilk cildi olduğunun bilgisini de önceden veriyor.