Yaratılış Atlası’nın Etkileri

İTALYAN-FRANSIZ İŞBİRLİĞİ İLE HAZIRLANMIŞ www.bellaciao.org isimli haber sitesinde, 9 Şubat 2007 tarihinde, dünya üzerinde Yaratılışı savunan hareketlerle ilgili bir haber yer aldı. Haberde Harun Yahya’nın bu konuda çalışmalarına ve Yaratılış Atlası’na da yer verildi:

 
 

770 sayfalık, evrim teorisini reddeden "Yaratılış Atlası" kitabının yazarı Harun Yahya "Yaratılış ve türlerin evrim geçirmediği bir gerçektir" diye açıklıyor. Yazar dünyanın yaşının 4.6 milyar yıl (bu tarih yaklaşık en doğru tarih kabul edilmektedir) yaşında olduğu görüşünü savunuyor ve "türlerin hiçbir değişikliğe uğramadığı"nı göstermek için çok sayıda fosil ve detaylı görsel tanıtımı kendi çalışmasına kaynak kullanıyor.

 

11 Eylül saldırılarını temsil eden bir resimle görüşünü destekleyen ve terörizmin gerçek kaynağı olarak gösterdiği Darwin"in teorisini (çatışmaya cesaret veren ve değerli kılan tek felsefe) geçersiz ilan eden Harun Yahya (Türk, gerçek ismi Adnan Oktar), evrim teorisini reddetmenin çok daha ötesine geçiyor.