Walla: Başhaham Lau Ve Adnan Oktar, Birlikte Mesih’in Gelişini Hasretle Beklediklerini Söylediler

İsrail”in en popüler haber sitesi Walla, 26 Ekim 2011 tarihinde yayınladığı haberde, Başhaham Yisrael Meir Lau”nun Sayın Adnan Oktar”ı ziyaretini konu aldı. (Sayın Adnan Oktar”ın A9 televizyonunda yayınlanan Başhaham Lau ile sohbetini buradan izleyebilirsiniz.)

Haberde bildirilenlerden bir kısmı şöyle oldu:

… Oktar, Türk Toplumunda yaygın olarak tanınan, İslam’ın yeniden canlandırılması hareketine liderlik yapıyor ve “Harun Yahya” müstear ismi ile evrim teorilerine güçlü biçimde karşı çıkan, bilim ve iman konularında yüzlerce eser yayınlamış bulunuyor. Kendisi aynı zamanda daha öncesinde Bakan Yardımcısı Eyüp Kara gibi diğer İsrailli devlet temsilcilerine de ev sahipliği yaptı ve Nahal Haredi kurucusu Haham Yoel Shwartz ile İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad arasında bir toplantı düzenlenmesi çabalarıyla da ilgilendi.

Oktar’ın temsilcileri yaz dönemi sırasında dindarlar arasında bir uzlaşma hareketini teşvik etmeye çalıştılar… Arabulucular Musevilik akımını temsil eden kamuoyunun tanıdığı İçişleri Bakanı Shas lideri Eli Yishai’yi ve İsrail Baş Hahamı Israel Shlomo Amar’ı Türkiye’yi ziyaret etmeleri için davet ettiler. Haham Lau da, geçtiğimiz Salı günü Şeyh’i, İstanbul’daki konağında ziyaret etti.

Haham Lau şöyle dedi, “Şimdi burada anlaşmazlıkları görüşme yolu ile halletmek için anlaşalım ki, insan kanı dökülmesin”. Her ikisi de -Haham Lau ve Adnan Oktar- birlikte Mesih’in gelişini ve onu görmeyi hasretle beklediklerini söylediler.

Bu haber aynı zamanda İsrail”in pek çok haber sitesinde de yayınlandı. Bunlardan birkaçı: