Voice Of Islam: Saygın Bilimadamları Auckland’ı Ziyaret Edecek

Yeni Zelanda’daki haber sitelerinden voxy, 13 Temmuz 2011 tarihinde yayınladığı haberde, Sayın Adnan Oktar’ın temsilcilerinin ay sonunda bir dizi konferans vermeye geleceğini duyurdu:


Bu ay sonunda Dr. Eti ve Ahmet Babuna’nın ziyaretiyle Auckland halkı modern bilimde çağdaş meseleler hakkında eşsiz bir bakış açısını duyma fırsatına sahip olacaklar. Prestijli New York Üniversitesi Tıp Okulunda eğitim görmüş olan beyin cerrahı Dr. Babuna ve Uluslararası Doğa Bilimleri Derneği başkanı olan Dr. Eti, Harun Yahya Vakfının temsilcileri olarak doğa bilimlerinden, evrenin kökenine ve Akıllı Tasarımdan evrime kadar çeşitli konularda konferans vermek üzere Yeni Zelanda’ya gelecekler.


Bu başlıklar son yıllarda medyada, internette, dünya çapındaki bloglarda gerçekleşen canlı ve enerjik tartışmalarla, bir çok toplumun ilgisini çekti. Uluslararası konferanslarıyla tanınan ve beğenilen Dr. Eti ve Dr. Babuna’nı ziyaretinin zamanlamasını çok iyi bir zamana denk geliyor. Beş günlük programlarını Yeni Zelanda’da İslami inancı gönüllü olarak teşvik eden Voice of Islam organize etti.

Haberde daha önce Sayın Adnan Oktar ile röportaj yapmış olan Mohammad Thompson’un sözlerine de yer verildi.


Voice of Islam’ın yöneticisi Mohammad Thompson, “Bilimsel konular hakkında bir şeyler duymak, tartışmak ve katkıda bulunmak için bu harika bir fırsat” diyor.