Türkiye Önümüzdeki 10-20 Yıl İçinde Süper Devlet Olacak

 

 

 

 


İngiltere"nin en önde gelen günlük yayınlarından The Daily Telegraph gazetesinin din editörü Jonathan Wynne-Jones, blog sitesinde Sayın Adnan Oktar"ın Türk İslam Birliği ile görüşlerine yer verdi. 29 Nisan 2009 tarihli haberde "Türkiye’nin bundan sonraki süper güç olması öngörülüyor" başlığı altında şu ifadelere yer verildi:

Dünyanın ortaya çıkardığı süper güçler arasında Çin ya da Hindistan olacağını sanmayın.

Türkiye’nin en önemli aydınlarından ve yazarlarından birine göre, çoğunluğunu Müslümanların meydana getirdiği ülke, bundan sonraki global güç olmaya hazır.

Adnan Oktar ya da müstear ismiyle Harun Yahya, bunun önümüzdeki 10 ila 20 sene içerisinde gerçekleşeceği öngörüsünde bulunuyor.

Ülkenin Musul, Kerkük, Türkistan, Kazakistan ve Azerbaycan gibi bölgeler ile birlikte diğer İslam ülkelerini de kapsayan bir TÜRK-İSLAM BİRLİĞİ"NİN LİDERİ OLACAĞINI SÖYLÜYOR.  Oldukça cesurca, şöyle diyor: "Hiçbir şekilde bölünme olmayacak, bilakis birleşme ve bütünleşmeler olacaktır.TÜRKİYE ÖNÜMÜZDEKİ ON-YİRMİ YIL İÇİNDE EN BÜYÜK SÜPER DEVLET HALİNE GELECEKTİR."

Son kitabı Yaratılış Atlası’nın, Tony Blair’ı da etkilediğini öne süren Oktar, alametlerin belirmeye başladığını ve bu tür bir gelişmenin Ortadoğu’ya barış getireceğine inanıyor.

Evet, yoksulluğu, açlığı da sona erdirecek… : "Türkiye, bölgesindeki anarşi, kargaşa, açlık, sefalet, korku ve zulüm gibi bütün olumsuzlukları yok edecek tarihi bir perspektif ve güce, Osmanlı"dan gelen tarihi bir misyona sahiptir. DÜNYA İMPARATORLUĞUNU YÖNETMİŞ BİR DEVLET, ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA YENİDEN DÜNYAYA NİZAM VERECEKTİR."