Türk Yazar Harun Yahya: İslam Barış ve Sevgi Dinidir

 

Malezya’nın 300.000 tirajıyla en önde gelen İngilizce gazetelerinden The Star, 9 Ocak 2011 tarihli baskısında, Raja Zarith Idris"in "İyi Yıl Dilekleri" başlıklı bir makalesine yer verdi. Söz konusu köşe yazısında, Sayın Adnan Oktar’ın en etkili Müslümanlardan biri olduğu ve İslam"ı barış, sevgi ve şefkat dini olarak tanıttığı aktarıldı. Sayın Adnan Oktar"ın görüşlerinden uzun alıntılar yapılan makalede, yazarın Müslümanların Kitap Ehli ile barış içinde yaşaması gerektiği yönündeki görüşleri aktarıldı. (Yazarın Kitap Ehli ile ilgili makalelerini buradan okuyabilirsiniz.)

Türk yazar Harun Yahya’nın (geçen sene Ürdün Kraliyet İslam Merkezi"nin yaptığı araştırmada dünyadaki en etkili 500 Müslümanından biri olarak seçilmişti) belirttiği gibi: "İslam, barış, sevgi ve hoşgörü dinidir."

Ancak günümüzde bazı çevreler İslam"ı yanlış bir imajla tanıtmaya çalışmaktadırlar. Oysa İslam"ın, Kuran"da Ehl-i Kitap olarak isimlendirilen Musevilere ve Hıristiyanlara karşı bakışı son derece adil ve merhametlidir.

İslam"ın Ehl-i Kitaba karşı adil tutumu, henüz İslam"ın doğduğu yıllarda şekillenmiştir. Bilindiği gibi o dönemde Müslümanlar, Mekke"deki putperestlerin baskı ve işkenceleri altında inançlarını korumaya çalışan bir azınlık durumundaydılar. Bu baskıların şiddeti nedeniyle bazı Müslümanlar Mekke"yi terk etmeye ve adaletli bir yönetime sığınmaya karar verdiler. Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav), onlara Etiyopya"daki Hıristiyan Kral Necaşi"ye sığınmalarını söyledi. Bu öğüde uyan Müslümanlar Etiyopya"ya gittiklerinde, kendilerini sevgi ve saygıyla karşılayan son derece adaletli bir yönetim buldular. Kral Necaşi, kendilerine Müslümanların teslim edilmesini isteyen putperest elçilerin isteklerini geri çevirdi ve Müslümanların, ülkesinde özgürce yaşabileceklerini açıkladı.