Times of Israel: “Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar”

Times of Israel: “Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar”

 

Ramazan ayında Çırağan Sarayı'nda gerçekleşen A9 TV Kanalı iftar davetinde Musevi, Hıristiyan ve Müslüman liderlerin buluşması, İsrail'in önde gelen gazetelerinde manşetlere taşındı. Bu habere yer veren bir yayın organı da, Times of Israel.

 

İftar davetine Adnan Oktar’ın konuğu olarak katılan Haham Jeffrey Seidel, Times of Israel isimli haber sitesinde  “Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar” başlıklı bir makale yayınladı. Yazının bir bölümü şu şekilde:

 

… Adnan Oktar ile tanışmak başlı başına harika bir deneyimdi. Oldukça saygıdeğer ve zeki bir insan olan Oktar, canlı televizyon programı için stüdyosuna vardığımızda bizi yürekten sevgiyle karşıladı… Beni şaşırtan şey ise, yalnızca tarihi vatanımızın, Yahudilerin başkentimizle olan bağlarını tasdik etmekle kalmayıp, Allah’ın İsrail Topraklarını Yahudilere verdiğini hem Tevrat hem de Kur’an’dan yaptığı alıntılarla belirtmesi oldu. Bunu söylemesi, özellikle İslam dünyası açısından bakıldığında muazzamdı.

 

Yaptığım bu gezi üzerine düşünürken, A9 TV Kanalında bize yaşattığı bu olağanüstü deneyimden ve orada tanışma imkanı yakaladığımız mükemmel insanlardan ötürü Sayın Adnan Oktar’a minnettarım. Gerek yazdığı 300’den fazla kitapla gerekse televizyondaki müdafiliği olsun, Adnan Oktar, İslam dünyasındaki ve tüm dünyadaki Soykırımın inkârı ve Antisemitizmle mücadelesindeki faaliyetleri ve gayretiyle müthiş bir saygıyı hakkediyor. Kendisi ve hareketi, radikal militanların tehdit ve eleştirilerine boyun eğmemiş, doğru olanın tarafında olmayı seçmiştir. Bu yüzden kendisine şahsen teşekkür ediyor ve ona bu cesur mücadelesinde başarılar diliyorum. Türk dostlarımla İstanbul’da veya gelecek yıl İsrail, Kudüs’te tekrar görüşmek için can atıyorum!

 

http://blogs.timesofisrael.com/the-muslim-leader-who-quotes-the-torah/

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir