Sevilmeyen Darwin

Nürnberger Zeitung ve Nordbayerische Zeitung Furth isimleriyle basılan Alman yerel günlük gazetesinin 23 Temmuz 2007 sayısında, "Sevilmeyen Darwin" başlıklı bir haber yer aldı. 328.000 tirajı olan Nürnberger Zeitung gazetesi, Yaratılış Atlası“nı "Rengarenk resimlerle Darwin karşıtı bir atak gerçekleştirildi." yorumuyla yayınladı. Haberin devamında yazarın Yaratılış Atlası“yla verdiği mesaj ise, şu ifadelerle aktarıldı:

"Yaratılış Atlası’na göre kurbağa yavrusundan insana kadar yeryüzünde varlık gösteren bütün canlılar mutlaka Büyük bir Yaratıcı tarafından yaratılmıştır. Büyük Yaratıcı ise hiç şüphesiz Allah’tır.

Birkaç ay önce Fransa, Belçika, İspanya ve İsviçre’ye gönderilen Atlas’ın karşılıklı sayfalarını, bir tarafta günümüz canlılarının, diğer tarafta da bu canlıların fosil hallerinin resimleri oluşturuyor.

Atlas yazarı okuyuculara şunu iletiyor: Önceki devirlerde yaşamış olan canlılar ile günümüzde yaşayan canlılar bütün detaylarıyla birbirlerinin aynıdır. Arada milyonlarca yıl olsa dahi… Ki bu durum evrimin olmadığını ispatlamaktadır.

Gerçek şu ki bu resimli kitap sadece dindar fundamentalistleri sevindirmekle kalmıyor, insanın tesadüflerin ürünü olduğu ve primattan geldiği düşüncesine kesinlikle inanmak istemeyen insanların da kalbini ısıtıyor."