San Francısco Yıllık İslam Kongresi

As Sabeel Masjid Noor Al Islam tarafından 26-28 Aralık 2003 tarihleri arasında San Francisco”da bulunan Nob Hill Center”da "Yıllık İslam Kongresi"düzenlendi. Üç gün boyunca devam eden bu konferanslara, İslam dünyasının tanınmış simalarının yanı sıra, Harun Yahya”nın eserlerinden derlenmiş sunumlarda bulunan akademisyenler de katıldı. Konuşmacıların Harun Yahya”nın eserlerinden faydalanarak hazırladıkları sunumların konuları, "Kuran Mucizeleri" ile "Kuran Bilime Yol Gösterir"di. Harun Yahya”nın çeşitli dillere çevrilen eserlerinin de sergilendiği konferans çok büyük bir ilgi gördü. Bu konferansların ardından www.harunyahya.com sitesine gelen mesajlar ise yapılan sunumların insanlar üzerinde ne kadar büyük bir etki meydana getirdiğini açıkça göstermekteydi. Bu mesajlardan bir tanesi şöyledir:

San Francisco İslam Kongresi”nde konuşmacılarınızdan ikisini dinledim ve hemen eve gelip sitenizi inceledim. Tüm bu derinlemesine araştırmalardan dolayı çok şaşırdım ve etkilendim, Elhamdulillah. İnancım konusunda kendimi daha güvenli ve daha rahat hissediyorum. Bütün bu mükemmel çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. Ben de bu yeni bilgilerimi arkadaşlarıma ve aileme tebliğ için kullanacağım. Karoline.

Konferansta, Harun Yahya”nın eserlerinden hazırlanan bir belgesel de gösterildi. Ayrıca Harun Yahya”nın çeşitli dillerdeki eserleri sergilendi.

2005 yılının ilk günlerinde As Sabeel Vakfı tarafından yine üç günlük bir konferans dizisi düzenlendi. Konuşmacılar Harun Yahya”nın eserlerinden faydalanarak hazırladıkları Kuran Bilime Yol Gösterir, Sosyal Darwinizm”in İnsanlığa Getirdiği Belalar ve Kuran Mucizeleri konulu sunumlar gerçekleştirdiler. Bu sunumlar öncesi yazarı ve çalışmalarını anlatan konuşmalar yapıldı ve multivizyonlar gösterildi. San Fransisco Konferansı sonrasında, MRT Roundtable isimli bir televizyon kanalında yayınlanmak üzere Harun Yahya temsilcileriyle özel bir röportaj gerçekleştirildi.