Reuters: Harun Yahya, İslam Dünyasındaki En Büyük Yazar, En Büyük Yayıncı


Dünya çapında takip edilen sayılı haber ajanslarından Reuters, Paris bürosundan kıdemli din editörü Tom Heneghan”ın Adnan Oktar”la yaptığı röportajın tam metnini yayınladı. Röportaj deşifresi ile birlikte, 19 Haziran 2008 tarihli "Müslüman Yaratılışçı İslam”ı Yayıyor, Darwin”i Yerden Yere Vuruyor ve İsa”yı Bekliyor" başlıklı haberde şöyle bildirildi:

İki senedir Türk Müslüman yaratılışçı Harun Yahya hakkında yazarken, Adnan Oktar”ı tarif etmek için "inzivaya çekilmiş", "gizemli" gibi sıfatlar kullanmam gerekiyordu. Müslüman dünyanın en büyün yayıncılık donanımının başı, medyaya nadiren konuşuyordu. Yakın zamanda kamuoyuna daha çok konuşmaya başladı. Biz de kendisi ile röportaj yapma fırsatını elde ettik ve işte inceleme yazım: Müslüman yaratılışçı İslam”ı yayıyor ve İsa”yı bekliyor…

İlginç olan, Atlas kampanyasını ahir zamanla ilgili kendi Müslüman vizyonunun bir parçası olarak açıklamasıydı. Bazı Türkler bana kendisini Mehdi -ahir zaman da deccale karşı İsa ile mücadele etmek ve tek dünya dini olarak İslam”ı yaymak için gelecek olan kurtarıcı- olarak değerlendirdiğinden şüphe ettiklerini söylediler. Kendisi bunu reddediyor… Ama bir şekilde, kendisinin 20-25 yıl içerisinde gelecek olan ahir zamanda, belli bir rolü olduğuna inanıyor.

 Tüm röportajın Türkçe deşifresine buradan ulaşabilirsiniz.