Queen Mary Üniversitesi’nde Evrim Konferansı

İngiltere’de Dr.Muhammed Tarih ül Kadri tarafından genç nesle İslami eğitim vermek amacıyla kurulan MuslimYouth League (MYL), 11 Kasım 2010 tarihli internet sayfalarında, Harun Yahya temsilcilerinin Londra, Queen Mary Üniversitesi’nde “Evrim Yanılgısı, Yaratılış Gerçeği” başlıklı konferansları hakkında bilgi verdi:

Harun Yahya’nın ekibindeki ilk konuşmacı Fatih Şen, evrim teorisini ve bu konu hakkındaki İslami görüşü anlatan çok ilgi çekici bir slayt gösterisi sundu. Şen izleyicilere insanlığın bir dizi tesadüfler sonucunda oluşamayacağını belirtti: İnsanlık Allah tarafından yaratılmıştır. Şen ayrıca insandaki tek bir hücrenin modern bir şehirden daha karmaşık olduğunu ve insan vücudunda bir trilyondan fazla hücre olduğunu da belirtti.

İzleyicilere insan vücudunun çeşitli bölümleri gösterildi. Şen gözdeki tüm bölümler aynı anda mevcut olmalıdır ve eğer tek bir bölüm çalışmazsa görme işlemi gerçekleştirilemez dedi.

Son konuşmacı olan Emin Bey insanları hayvan olarak gören Darwin’in evrim teorisini benimseyen Hitler ve Stalin gibi diktatörlerin bir katliam gerçekleştirdiğini belirtti.