Nabil Elibiary (Carrollton İslam Birliği Ruhani Lideri)

"BU KİTAPLARI ÜNİVERSİTE VE YÜKSEK OKULLARDAKİ AMERİKALILARI
İSLAM DİNİNE DAVET ETMEK AMACIYLA KULLANIYORUM."

Dallas / Fort Worth metropolündeki okullarda ve kiliselerde sık sık İslam hakkında konuşmalar yapmak üzere davet alırım. Genellikle evrim, yaratılış, kadın, ahlak, evlilik ve diğer bazı konularda görüşlerimi almak üzere sorularla karşılaşırım. Konuları daha iyi anlatabilmek için yazılı cevap isteyenler hariç, soruları en iyi şekilde cevaplamak için elimden geleni yaparım.

Uzun süre internette iyi kitaplar aradım ve sonunda Harun Yahya"nın kitaplarını buldum. Bu kitaplar tam olarak yeni nesillerin ilgi alanlarına yönelmiş. Analizler mantık temeline dayandırılmış ve bol bilimsel delillerle desteklenmiş. O zamandan beri, en zekice soruları soran öğrencilerime Harun Yahya"nın kitaplarını hediye ediyorum.

Aşağıda Harun Yahya tarafından yazılmış kitaplar hakkındaki değerlendirmelerimi bulacaksınız. Bu kitapları üniversite ve yüksek okullardaki Amerikalıları İslam dinine davet etmek amacıyla kullanıyorum.

1. Kitaplar en karmaşık kavramları basit ve anlaşılması kolay bir şekilde açıklayan önemli bilimsel analizlerdir.

2. Kitaplar yüksek kalitede baskı, renk, grafik ve resimlerle sunulmaktadır. Etkileyici ve cazip oldukları bir gerçektir.

3. Kitaplardaki ana temalar şöyledir:
a. Allah"ın varlığı ve birliği
b. Yaratılış delilleri ve metafizik konular
c. İnananların Kuran ayetlerine uygun olarak ahlaki yükümlülükleri

Şu ana dek okuduğum kitaplar:

1. Kavimlerin Helakı
2. Dünya Hayatının Gerçeği
3. Evrim Aldatmacası

Nabil Elibiary
Carrollton İslam Birliği Ruhani Lideri