Müslüman Yaratılışçılık Giderek Daha Çok Göze Çarpıyor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATEİSTLERİN, DARWINİSTLERİN BAŞLICA YAYINLARINDAN NEW HUMANIST DERGİSİNDE, HARUN YAHYA"NIN DÜNYA ÇAPINDAKİ ETKİSİNE DUYULAN GİZLİ HAYRANLIK İFADELERİ

İngiltere"den faaliyet gösteren, aralarında Richard Dawkins gibi ateist ve Darwinistlerin de bulunduğu Rasyonalistler Birliği"nin yayını New Humanist dergisinin Eylül-Ekim 2009 sayısında, Sayın Adnan Oktar"ın dünya çapındaki anti-Darwinist çalışmalarına yer verildi. Her ne kadar haberde, Darwinizm ve mateyalizmin hamisi olan masonik odakların psikolojik savaş yöntemi olarak gerçek dışı, karalama maksatlı iftiralara yer verilmiş olsa da, Sayın Adnan Oktar"ın dünya çapındaki etkisini mecburen kabul etmek durumunda kalmışlardır.

 

Sayın Adnan Oktar ile ilgili satır aralarında yer alan gizli hayranlık ifadelerinden bazıları şöyledir:

"dünyanın en ünlü Müslüman yaratılışçısı"

"efsanevi şahsiyet Harun Yahya"
 

"Müslüman yaratılışçılığın sözcüsü"
 
"Müslüman duyarlılığının temsilcisi"
 
"radikal İslam"a bir alternatif"
 
"modern Türk-Müslüman şahıs"

"hayatın kökeniyle ve İslam"la Batı arasındaki gelecekteki ilişkilerle ilgili dünya çapında müzakerelerde bir oyuncu"

"(en ateşli karşıtlarının bile kabullenmek zorunda kaldığı) şüphe götürmez karizması"

"ikna edici üstün bir İslami bilim vizyonu temin etti"

"… otorite ve etki sahibi bir kişi, kendi öneminden emin bir insan görünümü sergiliyor."

İngiliz halkı, Yaratılış Atlası"nın ardından evrim teorisini ciddi anlamda ilk defa sorgulamaya başlamış, delillerin ikna ediciliği karşısında Darwinizm"in bir safsata olduğuna kanaat getirmiştir. Sayın Oktar"ın eserlerinde yer alan ve ilmi olarak reddedilmesi mümkün olmayan kesin ve net deliller karşısında evrim teorisi tam anlamıyla yenilgiye uğramıştır ve bu gerçeğe tüm dünya tanıklık etmektedir. Nitekim haberde şöyle aktarılmaktadır: "Müslüman yaratılışçılık giderek daha çok göze çarpıyor ve kendinden emin Richard Dawkins de bu yeni olayın etkisinin farkında: "Sınıflarda evrim öğretilmesine karşı çıkışta çok keskin bir yükseliş var.""

 

Söz konusu haberden diğer bazı ifadeler şöyledir:

"… dikkatlice hesaplanmış şekilde, çok sayıda web sitesi ve Evrim Aldatmacası, Darwinizmin Karanlık Yüzü gibi başlıklar taşıyan düzinelerce kitapla ses bulmuşa benziyor."

 

"İstanbul"daki merkezinden faaliyetlerini yürüten Yahya, onun yazılarına ithaf olmuş 60"dan fazla web sitesinin propagandasını yapan etkileyici bir yayın imparatorluğu olan Bilim Araştırma Vakfı"nın kurucusu."

 

"… standları kitap fuarlarında önemle tanıtıldı."

 

" Müslüman dünyasında çok daha önemle yaklaşılıyor. Mısır ve Bosna"daki günlük gazetelerden, El-Cezire ve (İran destekli) Press TV gibi etkili uydu televizyonlardan, Ummah Radyo ve Ramadan Radyo gibi Batıdaki küçük Müslüman yayıncılara kadar, Harun Yahya"nın argümanları bilimsel güvenilirlik görünümüyle, kitleleri hoşnut eden Batılı materyalizmin eleştirisi ve "Darwinist Diktatörlüğün" yakında çökecek olduğu vaadiyle, İslam"ın üstünlüğüyle ilgili anlatımlara aç yeni bir kitle tarafından heyecanla kabul ediliyor."

 

Yahya, …İsrail"deki aşırı ortodoks Sanhedrin Hahamları tarafından ağırlandı ve Türk İslam Birliği kurmayı şiddetle istiyor; ki bu birlik, Türkiye liderliğinde İslam dünyasını birleştirecek ve Doğu Rusya"dan Batı Nijerya"ya kadar uzanan ve tüm dünyayı kuşatacak yeni bir Osmanlı İmparatorluğu.

 

1998 yılında, Oktar"ın 1990 yılında oluşturduğu grup Bilim Araştırma Vakfı, Darwinizme karşı bir kampanya başlattı… Böylece Yaratılış Atlası için yol açarak, Oktar"ın Müslüman yaratılışçılığın sözcüsü olarak yeni rolünü hazırladı.

 

Emekli (kongre üyesi) Steve Symms, onları "Türkiye"nin genç nüfusu arasında önemli bir nüfuz" olarak tanımlıyor ve "demokrasiye bağlılıklarını, milli ve ahlaki değerleri korumalarını ve yasaya saygılarını” övüyordu.

 

Bundan sonra Oktar, dinlerarası diyaloğun coşkun bir taraftarı oldu ve her dinin inananlarını faşizm, anti-Semitizm ve soykırım için sorumlu tuttuğu Darwinizm"in aldatıcı etkisine karşı birleştirmeye çalıştı. Son zamanlarda ise tüm Müslüman dünyasına Türkiye liderliği altında barış getirecek "Türk İslam Birliği"nden söz ediyor.

 

New Humanist dergisinin 3 Mayıs 2008 tarihli haberi için:

Yaratılışçılar Avrupa’da Uygun Adım Marş Yürüyorlar