Müslüman Yaratılışçılığın En Aktif ve En Köklü Merkezi Türkiye

 

 

 

 

İsviçre"nin 1868"de kurulmuş, Fransızca olarak yayın yapan günlük gazetelerinden Le Courrier, 19 Mayıs 2010 tarihinde Cenevre ve Lozan şehirlerinde gerçekleştirilecek olan Harun Yahya konferanslarını haber yaptı. Haberde konferansla ilgili şöyle bildirildi:

KONFERANS – Darwin’in teorisini Kuran adına reddediyor. Türk kökenli bir Müslüman olan Harun Yahya gelecek Çarşamba Cenevre’ye bekleniyor.

Cenevre bugünlerde üzeri büyük bir SAHTE yazısı ile çizilmiş evrim şemasını gösteren göz alıcı afişlerin asılı olduğu caddelerini görüyor. Afişler Harun Yahya adıyla bilinen Yaratılışçı Müslüman Adnan Oktar’ın hayatın kökeni hakkında bilimsel bir konferans için gelişini haber veriyorlar. 2 karşılaşma İsviçre’nin Fransızca konuşulan bölgesinde olacak, biri 25 Mayısta Lozan’da, diğeri ertesi günü Cenevre’nin Uluslararası Konferans Merkezi’nde [International de Conférences de Genève (CICG)] olacak.

Harun Yahya daha önce de 2007 yılında İsviçre’deki ve aynı zamanda Fransa, Belçika, Kuzey Amerika’daki okul ve kütüphanelere Yaratılış Atlası kitabının ulaşmasıyla kendisinden bahsettirmişti… Gösterişli kapaklı ve dikkat çekici 770 sayfalık eser, evrim teorisini bir kez daha Kuran adına reddediyor ve Darwinizmi tüm kötülüklerden -terörizm, komünizm ve de faşizmden- sorumlu tutuyor…

Emin olduğumuz bir şey var ki o da bu kişinin çok büyük bir iletişim yanı var. Kendisinin 200 belgeseli, internet sitesi ve 60 dile çevrilmiş 300 kitabı bulunmaktadır… Bilim Araştırma Vakfı 1980’lerde ortaya çıkan Müslüman Yaratılışçılığın en aktif ve en köklü merkezlerinden Türkiye’de kurulmuştur.