Müslüman Yaratılışçı İslam’ı Yayıyor, İsa’yı Bekliyor

 

 

 

 

Merkezi Londra’da olan ve Hıristiyan dünyasına yayın yapan günlük gazete Christian Today, 20 Haziran 2008 tarihli internet sayfasında Reuters haber ajansının Sayın Adnan Oktar ile yaptığı söyleşinin yorumuna "Müslüman Yaratılışçı İslam"ı Yayıyor, İsa"yı Bekliyor" başlığı altında yer verdi. Röportajın metnini buradan okuyabilirsiniz.

Harun Yahya, Müslüman dünyasının en fazla kitapları dağıtılan yazarlarından biri… Din ve bilim hakkındaki gösterişli kitapları ve DVD"leri dünya çapında İslami kitapçılarda satılıyor… ve okuyucularının eserlerini internet sitesinden bedava indirmesine izin veriyor… Adnan Oktar –Harun Yahya müstear ismini kullanan 52 yaşındaki Türk– 768 sayfalık "Yaratılış Atlası" ile Avrupa ve Kuzey Amerika"daki bilim adamlarının ve öğretmenlerin dikkatini çekti.

 HZ. İSA MÜSLÜMAN OLARAK GERİ DÖNECEK

Harun, Hz. Musa"nın kardeşi olan Harun"un Arapçasıdır. Yahya da Yahya Peygamber"in Arapçasıdır. "Harun, Hz. Musa"nın yardımcısıydı. Yahya da Hz. İsa"nın yardımcısıydı" dedi Oktar. "Hz. İsa dünyaya geri döndüğünde, biz de ona yardımcı olmak istiyoruz… Bunun bu konudaki duam olduğunu söyleyebiliriz."

Oktar, ahir zamanla ilgili Kuran ayetleri ve Hz. Muhammed"in hadislerinin, Hz. İsa"nın yakın bir zamanda geri döneceğini ve İslamiyetin kurtarıcısı olan Mehdi"ye, Deccal"in yenilmesinde ve tüm dünyaya İslam"ın yayılmasında yardım edeceğini, ortaya çıkardığını söylüyor. "Şu anki en önemli çalışmamız Hz. İsa"nın gelişi için zemin hazırlamak," dedi…