“Müslüman Yaratılışçı Adnan Oktar Bilim Adamlarına Evrimi Kanıtlamaları İçin Meydan Okuyor”

İngiltere"nin internetten en çok okunan gazetesi Guardian Online, bilim köşesinde 22 Aralık 2008 tarihinden bu yana, gazetenin din editörü Riazat Butt"ın Sayın Adnan Oktar"la İstanbul"da gerçekleştirdiği röportajdan bölümlere yer veriyor. "Müslüman Yaratılışçı Adnan Oktar Bilim Adamlarına Evrimi Kanıtlamaları İçin Meydan Okuyor" başlığı altında yazardan ve "destansı bir kitap" olarak ifade ettiği Yaratılış Atlası"ndan şöyle bahsediyor:

Adnan Oktar insanlara meydan okumayı çok seviyor; Richard Dawkins’i ve Darwin’in evrim teorisini

kanıtlayabileceğini düşünen herkesi düelloya davet ediyor…

Yaratılış hakkında devam eden tartışmada, TÜRKLER ÖNÜNE GELEN HERŞEYİ YIKAN DURDURULAMAZ BİR GÜÇ GİBİ. Üç yaşındaki bir çocuğun ağırlığına sahip olan kitabın, 786 sayfasının her birinde evrim teorisini çürüttüğü iddia ediliyor ve (Atlas) dini ve siyasi yelpazede yaratılışı savunanlarca benimseniyor.

Guardian gazetesinin, Müslüman"ın zenginlik ve güzelliğe verilen önem vermesinin dinle çelişip çelişmediği sorusuna, Adnan Oktar"ın verdiği cevaptan şu kısımlar aktarıldı:

… (Adnan Oktar)  şöyle cevap verdi "Süleyman Peygambere benzemek istiyorum. Süleyman Peygamber de böyledi. Daima iyi giyinirdi. İyi giyinmeyi severdi. Sarayı çok güzeldi, etrafında güzel insanlar vardı. Allah güzeldir. Allah güzel olan kişileri sever, heryerde güzellik olmasını ister. Cennet de çok güzeldir. Müslümanın amacı güzellik olmalı."

Sayın Adnan Oktar"ın hayatı boyunca karşılaştığı baskılarla ilgili bir soruya verdiği cevap ise şöyle yer aldı:

Oktar "bu zulüm" Allah’a davet eden herkesin bir yüküdür diyor: "Ben bir yazarım, ama aynı zamanda bir dava adamıyım. Bir fikri savunuyorum. Böyle olan herkes baskı görmüştür, hakarete uğramıştır, fikirlerinden dolayı baskıya ya da süikaste uğramıştır. Fikri olan bir kişi her zaman fikrine sahip çıkar, ne kadar baskı görürse görsün, fikirlerini yaymaya devam eder ve ben de bu şekilde düşünüyorum."

Sayın Adnan Oktar"ın evrim teorisinin taraftarlarına meydan okuması, hatta delillerini ortaya koymaları için ödül vaat etmesi ise, söz konusu haberde şöyle yer aldı:

… (Oktar"ın) düşüncesine göre, DARWIN YALAN SÖYLÜYOR ve EVRİM DİYE BİR ŞEY YOK. Bu noktayı röportaj boyunca tekrar ediyor. "Şimdiye kadar neredeyse 100 milyon fosil ortaya çıkarıldı. Bütün bunlar bitkilerin, hayvanların, insanların ve böceklerin hiçbir zaman evrim geçirmediklerini ve Allah tarafından aynı bu şekilleriyle yaratıldıklarını gösteriyor. Bunu karşılaştığımız her fosilde görüyoruz. Aksini kanıtlayan herhangi bir fosil yok. Eğer bana bir tane gösterebilirlerse, onlara 10 trilyon Türk Lirası ödül vereceğim… Ama yaratılışı kanıtlayan neredeyse 100 milyon fosil var… Ayrıca hayatı oluşturabilecek tek bir proteini tesadüfen üretsinler onlara da 10 trilyon Türk Lirası vereceğim."

… Oktar’ın dünya çapında çeşitli topluluklar üzerinde GÜÇLÜ BİR ETKİSİ VAR, özellikle de Müslüman olanlarda. Bu yılın başlarında onun temsilcilerinden iki kişi üniversitenin İslami Topluluğunun davetiyle, Londra Üniversitesi"nde konuşma yaptılar. Oktar’ın web sayfası yalnızca Kasım ve Aralık’ta İngiltere’deki bu tür etkinliklerin düzinelercesinin listesini veriyor.

Başka bir sitede Harun Yahya yayınlarını alan kişilerden ya da organizasyonlardan gelen övgü dolu mektuplar veriliyor. (Mektupların) içeriği kitabın alındığını bildiren nazik yorumlardan, kitabın verdiği mesajı tüm kalbiyle desteklemeye kadar değişiyor. Oktar dünya çapındaki etkisini nasıl yapıyor?

"Yüzlerce profesör, bilim adamı, öğrenci ve vatandaş internet sitelerimize email yolluyor… Atlas’ın onlar üzerinde büyük etkisi olduğunu gösteren samimi mesajlar alıyoruz… ATOM BOMBASI ETKİSİ YAPTI. Daha sonra radyasyon etkisi oldu ve hala devam ediyor. Kitabı okuyan kişiler diğerlerine anlatıyor ve onlar da başkalarına anlatıyor. KARŞI KONULMAZ BİR GÜCE SAHİP. BU YÜZDEN YIKICI BİR ETKİYE SAHİP."
 

Adnan Oktar, Darwin"in yalan söylediğini söylüyor.

Oktar, evrim teorisini ispat edebilen tek bir fosile inanılmaz büyüklükte bir ödül vadediyor.