Müslüman Türk Darwin’in Teorisini Çürütüyor


Londra"da yayınlanan Elaph isimli Arapça internet sitesi, 2 Haziran 2011’de Le Monde gazetesinde yayınlanan Harun Yahya’nın temsilcileri tarafından Fransa’da evrim teorisini çürütmek için yapılan 12 konferansın haberini okuyucularına duyurdu. Camide verilen bir konferansa 200 kişinin katıldığı da belirtilen haberde, yazarın evrim teorisini ispatlayan tek bir ara fosil getirebilene 2007 yılından beri ödül vaadettiği hatırlatıldı. Haberde, konferansı dinleyen kişilerden bazılarının yorumlarına şu şekilde yer verildi:


Maroua isimli bir izleyici bayan… diyor ki : "Okulda herşeye karşı gelmek mümkün değil. İnsanın maymundan geldiğini öğreniyoruz. Evde ve Kuran’da, Adem ve Havva"dan geldiğimizi ve Allah’ın her canlıyı yarattığını öğreniyoruz. Bu nedenle konferansta yapılan açıklamaları çok mantıklı buldum."


Müslüman olduğu için her zaman Yaratılışa inandığını söyleyen 26 yaşındaki Amadou Bah da, konferansta öğrendiği bilgiler için konferansı düzenleyenlere teşekkür ederek, artık evrim teorisine karşı çıkabilecek deliller öğrendiğini belirtiyor.


21 yaşındaki Najoua Oubaya da konferansta öğrendiği Kuran mucizelerinden sonra şöyle diyor: "Yapılan tüm araştırmalar gösteriyor ki, Allah 1400 sene önce herşeyi Kuran"da yazmış."


19 yaşındaki öğrenci Yanina Gelassi şöyle ekliyor: "Okulda öğretmenlere inandık, ama onların tezleri artık çürütüldü, doğru söylemiyorlar."