Müslüman Dünyasının En Etkili Anti-Evrimci Hareketinin Önderi

 

 

 


Yaratılışçı Müslüman Darwin’i ve her kötülüğün kaynağı olarak
gördüğü evrim teorisini hedef alıyor.

 

İsviçre"nin Cenevre Kantonunda basılan, günlük Fransızca gazetelerden Tribune de Genève, 26 Mayıs 2010 tarihli baskısında "Cenevre neden bir Müslüman Türk Yaratılışçıya söz hakkı verdi?" başlıklı bir haber yer aldı. 175.000 okuyucusu olan gazetenin söz konusu haberinde yazardan "Müslüman dünyasının en etkili anti-evrimci hareketinin önderi" ifadesiyle bahsedildi ve şöyle belirtildi:

Müslüman yaratılışçı esas olarak kendisine göre tüm kötülüklerin kaynağı olan Darwin’i ve evrim teorisini hedef almış durumda. Ona göre barış ve huzur ancak kitlelerin İslam’a girmesiyle gelecek. Bunu yapmak için Harun Yahya İsviçre’de bu akşam Cenevre’den (Cenevre Uluslararası Konferans Merkezi’nden) geçen bir tanıtım turnesi düzenledi.

Haberde Cenevre Komünist Partisi başkanının, Harun Yahya"nın fikirlerinin etkisinden endişe ettiğine dair ifadeleri "Sol endişe içinde" başlığı altında yer aldı. Darwinizmin, komünizmin sözde bilimsel temelini oluşturduğu; Darwinizm yıkıldığında komünizmin ve diğer dinsiz ideolojilerin ayakta kalamayacağı Harun Yahya eserlerinde sıkça vurgulanmaktadır. Nitekim İsviçre"deki sol görüşlü çevrelerin Harun Yahya"nın Darwinizm aldatmacasını deşifre eden fikirlerinden rahatsızlığı da, komünizmin fikri temelinin ağır bir darbe almış olmasındandır.

 
  • Sayın Adnan Oktar"ın bu haberle ilgili canlı yayında yaptığı yorumları buradan izleyebilirsiniz.
 
  • "Bilim Yerine Holiganlık Darwinistlerin Yegane Yöntemidir" başlıklı makaleyi buradan okuyabilirsiniz.