Musevi, Hristiyan ve Müslüman Liderleri bir araya getiren iftar daveti İsrail Basınında

Musevi, Hristiyan ve Müslüman Liderleri bir araya getiren iftar daveti İsrail Basınında

Musevi, Hristiyan ve Müslüman kesime ait önde gelen politikacı, din adamı ve akademisyenlerin Çırağan Sarayında düzenlenen iftarda Adnan Oktar'ın davetlisi olarak bir araya gelmesi İsrail basınında oldukça geniş yer aldı.

 

Ortadoğu ve İsrail ile ilgili haberlere yer veren Breaking Israel News sitesi, Adam Eliyahu’nun kaleme aldığı "Musevi, Hristiyan ve Müslüman Liderleri İstanbul’da iftar davetinde bir araya geldiler" başlıklı makale ile bu konuya yer verdi.

 

Eliyahu’nun makalesinde davetlilerden Musevi Cemaati Uluslararası Sözcüsü Haham Yishai Fleisher'in şu sözlerine yer verildi;

 

"Bizleri buraya İstanbul'a davet ederek, Ortadoğu halklarını birleştiren vizyonun bir parçası oldunuz… Sayın Oktar, Mehdi'nin gelişi ve Yahudi Tapınağı'nın inşası konuları ile ilgili olarak görüşmek üzere din adamları ve fikir önderlerini İstanbul'a getirmek için etki gücünü ve zenginliğini sundu."

 

Aynı makalede A9 TV’nin 2016 yılında yine Çırağan Sarayında düzenlemiş olduğu iftar davetinde Adnan Oktar'ın konuğu olarak İstanbul'a gelen Likud Partisi Üyesi Haham Yehuda Glick'in iftar davetine gönderdiği kutlama mesajına da yer verildi.

 

Haham Glick’in mesajı şu şekildeydi: "Sevgili dostum, Sayın Adnan Oktar tüm insanlığa sevgi konusunda şampiyon, Allah’a olan dostlukta şampiyon."

 

Breaking News Israel sitesi yayınladığı haberinde, Haham Yehuda Glick'in "Sayın Oktar, Müslümanlar tarafından saygı duyulan bir Müslümandır ve o bir barış insanıdır. Onu yıllardır tanıyorum ve terörle mücadele eden bir  Müslüman olduğunu söylemekten gurur duyuyorum" şeklindeki açıklamalarına da yer verdi.

 

https://www.breakingisraelnews.com/89564/israeli-delegation-joins-iftar-feast-istanbul-prominent-pro-israel-muslim-cleric/#/

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir