Meer Sahib (Kanada İttifak Partisi Direktörü, Londra Müslüman Camii Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Başkan Yardımcısı)

"KİTAP KARMAŞIK OLMAYAN, RAHATLATICI VE DOYURUCU BİR DİLDE YAZILMIŞ,
İNSANI HAYRETE DÜŞÜREN GERÇEKLERLE DOLU"

Harun Yahya ismini uzun bir süre önce duydum, ancak bu olağanüstü yazarın büyüklüğünün ve değerinin farkına varmam birkaç ay öncesine dayanır. İslam Merkezi"nin imamı Hamid Abu Malek Slimi, Harun Yahya"nın Evrim Aldatmacası kitabını bana hediye olarak verdi ve "Bu kitabı okumaya başladığında tamamen bitirene dek elinden bırakamayacaksın" diyerek kitaba olan ilgimi daha da artırdı. İmamın Harun Yahya"nın eserlerinin şevkli bir okuyucusu olduğunu ve bu kitapların Batı"da yetişmekte olan Müslüman gençliği Müslüman olmaktan gurur duyar hale getireceğini vurguladığını daha sonradan öğrendim.

Kitabı okumayı bitirdikten sonra, şüphe duyarak geçirdiğim gençlik günlerimi oldukça üzüntüyle andım. Cevabı diğer dinlerde ve özellikle Hıristiyanlık, Hinduizm ve Budizm"de aramıştım, ancak bu yolculuk bir gün Japonya"da Kyoto Üniversitesi"nde matematik dersinde tesadüfler teorisi bana açıklanana dek beni hiçbir yere vardırmamıştı. İşte o an beynimde bir şimşek çakmıştı…

Meraklı okuyucuların kitabın özünü kendilerinin özümsemelerini tavsiye ederim. Çünkü bu kitap, sorgulayan bir zihne Allah"ın var olduğunu, bilimsel ve mantıksal terimlerle en ufak bir şüpheye yer vermeksizin, benim anlatabileceğimden çok daha etkili bir şekilde anlatmakta. Artık kimsenin karmaşık sorulara mantıklı, bilimsel bir cevap bulmak için benim yaşadığım ızdırap dolu dönemi yaşaması gerekmiyor.

Kitap karmaşık olmayan, rahatlatıcı ve doyurucu bir dilde yazılmış, mantıklı açıklamalar, etkileyici resimler ve insanı hayrete düşüren gerçeklerle dolu. Dahası, Yahya"nın kaleminden çıkan daha başka birçok şaheser, Müslümanların modern bilgilerini zenginleştirmekte ve genç beyinleri bilim, İslam ve daha birçok konuda eşsiz bir bilgi hazinesiyle doldurmaktadır.

Meer Sahib
Kanada İttifak Partisi Direktörü, Londra Müslüman Camii Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Başkan Yardımcısı