Malezya-Türkiye Birliğinden Kuvvet Doğar

 Malezya-Türkiye Birliğinden Kuvvet Doğar

Malezya ve Türkiye, Asya’nın iki farklı ucunda, coğrafi olarak birbirlerinden çok uzak ama gönülden yakın iki ülke. Öyle ki ortak noktaları ve benzerlikleri farklılıklarından daha fazla. Devlet ve etnik yapıları, siyasi tarihleri, geçmişleri çok farklı. Buna karşın, her ikisi de aynı manevi ve kültürel değerleri paylaşan ülkeler. İslam’ın barış, sevgi, kardeşlik, fedakarlık, yardımlaşma, dayanışma gibi değerlerini her zaman ülke çıkarlarının önünde tutuyorlar. Dahası her ikisi de istikrarlı büyüyen, yükselen ekonomik güçler, İslam ile özgürlükçü ve çoğulcu demokrasiyi birlikte yaşayan, diplomatik etki alanları gittikçe genişleyen, Batılı devletler ile yakın ilişkiler içinde olan ülkeler. En öne çıkanlar ise, iki Müslüman halk arasındaki sevgi, muhabbet ve köklü bağlar.

Malezya hükümetinin resmi haber ajansı olan ve 5 dilde yayın yapan (Malezyaca, Çince, Arapça, İngilizce ve İspanyolca) Bernama 1967 yılında kurulmuştur.

Malezya ve Singapur’da yer alan haber ajansları ve çok sayıda uluslararası haber ajansı merkezi Kuala Lumpur’da yer alan Bernama haber ajansına üyedir.

http://ms.harunyahya.com/ms/Articles/255014/Malaysia-Turki-contoh-terbaik

http://www.bernama.com/bernama/v8/bm/newsindex.php?id=1377866 

http://www.harunyahya.com/en/Articles/254984

http://harunyahya.org/tr/Articles/254983/Malezya-Turkiye-Birliginden-Kuvvet-Dogar

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir