Jews News: “Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar”

Jews News: “Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar”

 

Ramazan ayında Çırağan Sarayında gerçekleşen A9 TV kanalının düzenlediği iftar davetine Adnan Oktar’ın davetlisi olarak katılan Jeffrey Seidel’in Times of Israel Gazetesinde yayınlanan makalesi aynı zamanda yaygın bir okuyucu kitlesine hitap eden Jews News sitesinde de yayınlandı.

 

Haham Jeffrey Seidel’in Adnan Oktar hakkındaki düşüncelerini ifade eden yazının bir bölümü şu şekilde:

 

… Adnan Oktar ile tanışmak başlı başına harika bir deneyimdi. Oldukça saygıdeğer ve zeki bir insan olan Oktar, canlı televizyon programı için stüdyosuna vardığımızda bizi yürekten sevgiyle karşıladı… Beni şaşırtan şey ise, yalnızca tarihi vatanımızın, Yahudilerin başkentimizle olan bağlarını tasdik etmekle kalmayıp, Allah’ın İsrail Topraklarını Yahudilere verdiğini hem Tevrat hem de Kur’an’dan yaptığı alıntılarla belirtmesi oldu. Bunu söylemesi, özellikle İslam dünyası açısından bakıldığında muazzamdı.

 

Yaptığım bu gezi üzerine düşünürken, A9 TV Kanalında bize yaşattığı bu olağanüstü deneyimden ve orada tanışma imkanı yakaladığımız mükemmel insanlardan ötürü Adnan Oktar’a minnettarım. Gerek yazdığı 300’den fazla kitaplar gerekse televizyondaki müdafiliği olsun, Oktar, İslam dünyasındaki ve tüm dünyadaki Soykırımın inkârı ve Antisemitizmle mücadelesindeki faaliyetleri ve gayretiyle müthiş bir saygıyı hakkediyor. Kendisi ve hareketi, radikal militanların tehdit ve eleştirilerine boyun eğmemiş, doğru olanın tarafında olmayı seçmiştir. Bu yüzden kendisine şahsen teşekkür ediyor ve ona bu cesur mücadelesinde başarılar diliyorum. Türk dostlarımla İstanbul’da veya gelecek yıl İsrail, Kudüs’te tekrar görüşmek için can atıyorum!

 

 

http://www.jewsnews.co.il/2017/06/20/the-muslim-leader-who-quotes-the-torah-plot-twist-on-the-turkish-islamic-group-who-loves-israel.htm

Jews News: “Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar”

Jews News Tevrat’tan Alıntı Yapan Müslüman Yazar

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir