İsviçre’de Yaratılış Turu

 

 

 

İsviçre"nin yaklaşık 150.000 okuyucusu ile önde gelen Fransızca günlük gazetelerinden Le Temps,  22 Mayıs 2010 tarihinde "İsviçre"de Yaratılış Turu" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde aktarılan bilgilerden bir kısmı şöyle oldu:

Türk Müslüman Yaratılışçı Harun Yahya, Lugano"dan sonra önümüzdeki hafta Zürih, Lozan ve Cenevre"de konferanslar düzenliyor… Konferanslara video konferans ile katılacak.

Evrim bir yalandır ve madde bir hayaldir. Lozan, Cenevre ve Zürih"te, 25, 26 ve 28 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan, hayatın kökeni hakkındaki bilimsel konferansları duyurmak için asılan posterlerden anlaşılan bu…

Milyonlarca satılan birçok kitabın yazarı olan Harun Yahya, 2007 yılında, Avrupa ve tüm dünyada okul ve kurumlara yayılan Yaratılış Atlası ile ün sahibi oldu. 10 kiloluk, hologram kapaklı bu kitap dünyadaki faşizm, ırkçılık ve komünizm gibi kötülüklerin kaynağının Darwin ve ateist Darwinizm olduğunu anlatıyor. Fosillerin ve günümüzde yaşayan örneklerinin fotoğrafları yüzlerce sayfa tutuyor. Allah dünyayı yarattığından bu yana hiçbir şeyin değişmediğini ispatlıyor.

Konferanslar iki bölümden oluşuyor. Birinci bölümde evrim teorisinin çöküşünden bahsediliyor. İkinci bölümde ise, maddenin ardındaki sır konusu ele alınıyor. Bu konuyu özetlemek gerekirse, etrafımızda olan her şey, duyularımızla algıladıklarımız sayesinde var. Bu algı yüce bir güç, Allah tarafından yaratılıyor; bu, sürekli yayın yapması gereken bir televizyon sinyaline de benzetilebilir. Ölüm… sonucunda hesap günü, Cehennem ya da Cennet var. Bu bilgilere madde ile ilgili sitesinden ulaşılabiliyor…