İsviçre’de Yaratılış Gerçeği Konferansları

17-18 Kasım 2012 tarihlerinde İsviçre'nin 3 önemli şehrinde, Lozan, Fribourg ve Chaux-de-Fonds'da Evrim teorisinin çöküşü’nü ortaya koyan ve Allah'ın tüm kainata bir rahmet olarak Katından indirdiği yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de yer alan mucizelerinin anlatıldığı iki önemli konuda konferanslar düzenlendi.

Lozan'ın en önemli Müslüman vakıflarından olan Complexe culturel des musulmans de Lausanne (Lozan Müslüman Kültür Merkezi) tarafından düzenlenen ilk konferansta "Kuran Mucizeleri" ve "Evrim teorisinin çöküşü" konuları anlatıldı.

18 Kasım tarihlerinde ise iki farklı şehirde konferanslar düzenlendi.

l’Association culturelle des femmes musulmanes du Suisse (İsviçre Müslüman Kadınlar Kültür Derneği) ve Le Centre Islamique de la Chaux-de-Fonds'da (Chaux-de-Fonds İslam Merkezi) düzenlenen konferanslarda yine aynı konular anlatıldı. Fribourg'daki konferans ise Association des musulmans de Fribourg (Fribourg Müslümanları Vakfı) tarafından gerçekleştirildi.

Kitap ve afiş sergilerinin de yer aldığı konferanslar İsviçre halkının büyük ilgisini çekti. Konferansa katılan Müslüman Kadınlar Derneğinin Başkanı Sayın Nadia Karmous da Harun Yahya eserlerinin dünya çapındaki etkisinden bahsetti ve ortak çalışmalar yapma talebini dile getirdi.