İsviçre’de Yaratılış Gerçeği Konferansları (Lozan, Fribourg ve Chaux-de-Fonds)

17-18 Kasım tarihlerinde İsviçre'nin 3 önemli şehrinde, Lozan, Fribourg ve Chaux-de-Fonds'da Evrim teorisinin çöküşünü ortaya koyan ve Allah'ın tüm kainata bir rahmet olarak Katından indirdiği yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'de yer alan mucizelerin anlatıldığı iki önemli konuda konferanslar düzenlendi.

Lozan’ın önde gelen Müslüman vakıflarından Complexe culturel des musulmans de Lausanne (Lozan Müslüman Kültür Merkezi) tarafından düzenlenen ilk konferansta "Evrim teorisinin çöküşü" konusu anlatıldı.

18 Kasım tarihinde ise iki farklı şehirde konferanslar gerçekleşti.

Chaux-de-Fonds şehrinde l’Association culturelle des femmes musulmanes du Suisse (İsviçre Müslüman Kadınlar Kültür Derneği) ve Le Centre Islamique de la Chaux-de-Fonds (Chaux-de-Fonds İslam Merkezi); Fribourg'da ise Association des musulmans de Fribourg (Fribourg Müslümanları Vakfı) tarafından gerçekleştirilen konferanslarda yine “Evrim Teorisinin Çöküşü” ve “Kuran Mucizeleri” konuları anlatıldı.

Kitap ve afiş sergilerinin de yer aldığı konferanslar İsviçre halkının büyük ilgisini çekti. Konferansa katılan Müslüman Kadınlar Derneğinin Başkanı Sayın Nadia Karmous da Harun Yahya eserlerinin dünya çapındaki etkisinden bahsetti ve ortak çalışmalar yapma talebini dile getirdi. 

Müslüman Kadınlar Derneğinin Başkanı Nadia Karmous
Harun Yahya eserlerinin dünya çapındaki etkisine değindi