İslami Yaratılışçılık Yükselişte

Avusturya’da 1932’de kurulan ve dünya çapında yayın yapan Avustralya devlet televizyonu ABC1, 2 Aralık 2009 tarihli "Lateline" haber programında Ortadoğu muhabiri Ben Knight’ın Sayın Adnan Oktar ile yapmış olduğu röportaja yer verdi. (Röportajın tamamını buradan izleyebilir ve deşifresini buradan okuyabilirsiniz.)

"İslami Yaratılışçılık Yükselişte" başlıklı haberde, İslami Yaratılışçılık önderi olarak tanıtılan Adnan Oktar”ın eserlerinin etkisine dikkat çekilerek "Türkiye gittikçe daha fazla dindar oluyor" şeklinde bildirildi. Haberde aktarılanlardan bazı bölümler şöyledir:

… Son zamanlarda İslam dünyasında Charles Darwin’in doğal seleksiyon teorisine karşı çıkan yeni sesler var. Ortadoğu ülkelerinin dini inançlarının özellikle Türkiye’de aniden yükselişe geçtiği düşünülecek olursa, buna şaşmamak gerekir. Ortadoğu muhabirimiz Ben Knight İslami Yaratılışçılık adına (fikri) mücadele veren öncü bir isimle görüştüAdnan Oktar evrim teorisine karşı önde gelen İslami ses olarak kendine haklı bir yer edinmiş.

Adnan Oktar: Darwinizm dünyadan sevgiyi kaldırdı. 350 milyondan fazla kişinin ölmesine sebep oldu. 2. Dünya savaşının ve ayrıca komünizm, faşizm ve satanizmin ortaya çıkmasına yol açtı. Terör ve anarşiyi meşrulaştırdı.

Çatışma ve acının ortaya çıkmasında dinin herhangi bir payı olduğu fikrine karşı çıkıyor. Ona Haçlı seferlerinin ve 11 Eylül’ü sordum:

Adnan Oktar: Amerika’daki 11 Eylül olaylarını yapan kişilerin tamamı Amerika’da, İngiltere’de Darwinist, materyalist eğitimden geçmiş Marksist eğilimli kişilerdir. Ve kökeninde Lenin’in terörün çözüm olduğuna dair teorilerine inanmış kimselerdir. Dolayısıyla dinden kaynaklanan hiçbir saldırı, bir zülum olmamıştır ve olamaz. Dini sadece kullanıyorlar.

Adnan Oktar 300’ün üzerinde kitap ve DVD yayınlandığını, ancak hiçbirinden telif hakkı almadığını söylüyor… Onu dünyanın gözü önüne çeken ise… dev boyuttaki Yaratılışı Atlası oldu. Kitap sayfalarca fosil resmi içeriyor ve onları günümüzde yaşayan canlı benzerleriyle kıyaslıyor. Arada hiç fark olmadığını ve bu nedenle de evrimin olmadığını savunuyor. Kendi ülkesi Türkiye’den başlamak üzere Darwinizm’i tek başına yok ettiğini anlatıyor:

Adnan Oktar: Türkiye’de şu an Darwinizmi savunmak utanç verici bir olay hale geldi. Böyle bir aldatmacayı savunmak için insanın yüzünün derisinin en az 1 cm olması gerekiyor. Yani bu kadar açık, aleni bir yalanı, insanların gözünün içine baka baka anlatmak için insanın çok değişik olması gerekiyor.

… Adnan Oktar okullarda evrimin öğretilmesinin yasaklanmasını istemediğini söylüyor:

Adnan Oktar: Okullarda Darwinizm öğretiliyor, ancak bu çocuklar için komedi şovu gibi. Sadece onları eğlendiriyor.

Ayrıca kanalın internet sayfasında da röportajla ilgili haber hem metin hem de görüntülü olarak yer aldı.