İslami Yaratılışçılık Üzerine Otorite

 

 

 

 

Merkezi Ürdün"de, uluslararası araştırma kuruluşu olan "Kraliyet İslami Strateji İncelemeleri Merkezi", 2010 yılının en etkili Müslümanlarını derleyen bir kitap yayınladı. "2010 Yılının En Etkili 500 Müslümanı" başlıklı çalışmada, Sayın Adnan Oktar 45. sırada "İslami Yaratılışçılık Üzerine Otorite" olarak tanıtıldı. Yazarın İslam dünyasında "Bilimsel Hareketin Lideri" olarak tanıtıldığı yayında şu satırlar yer aldı:

 

Adnan Oktar

İslami Yaratılışçılık Üzerine Otorite

Ülke: Türkiye

Etki alanı: İlmi, Bilimsel

Etki: Dünyanın Yaratılışçılık ve İslam üzerine en tanınmış otoritesi, 1.6 milyondan fazla geniş bir hayran kitlesi var

 

 

Harun Yahya müstear ismi adı altında yazan Adnan Oktar, Yaratılışçılık alanında uluslararası bir ün kazandı. Anı zamanda İslam hakkındaki çok sayıda ve yaygın bir şekilde dağıtılan yayınları ve çocuk kitaplarıyla etki topladı. Darwinizm ve materyalizm gibi kavramlara karşı duruşu çok sesli ve bu fikirlerinin Batıda uygulanmasının gerekliliği konusunda açık sözlü.

Ünlü Yaratılış Taraftarı

Oktar, İslam"da Yaratılışçılık konusunda önde gelen bir sözcü. Onun en etkili yayını Yaratılış Atlası Avrupa"da binlerce kişiye yayılmıştı. Oktar, bu kitapta Müslüman"ın ahirzamana bakış açısını izah ediyor ve Darwinizme Kurani delillerle karşı çıkıyor. Kendisinin yoğun yayınları, gazeteci Tom Heneghan tarafından 2009"da düzenlenen, Reuters"in İnanç Dünyası anketinde 1.6 milyon oy toplayarak "dünyanın en etkili Müslümanı" yaptı.