İslami Yaratılışçılık İsviçre’ye Ulaştı

İsviçre’nin en büyük gazetelerinden biri olan Le Temps’ın 29 Mart 2007 tarihli sayısında, Olivier Dissibourg imzalı ve «İslami Yaratılışçılık İsviçre’ye Ulaştı» başlıklı bir haber yer aldı.

 

Haberde, Harun Yahya’nın tüm dünyada büyük yankı uyandıran “Yaratılış Atlası” isimli eserinin İsviçre’de oluşturduğu etki ele alınıyor. Ayrıca Atlas"ın Fransa’nın ardından İsviçre’de de birçok akademisyene ulaştırıldığı ifade ediliyor ve eser özetle şu ifadelerle tanıtılıyor:

 

 

 

770 sayfada, yazarı Müslüman bir Türk olan Harun Yahya, “evrimcilerin sahtekarlıklarını” ortaya çıkardığını ileri sürüyor. Yöntem ise basit: balıkların, böceklerin veya memelilerin milyonlarca yıldan daha eski fosilleri bugün yaşayan ve kendilerine benzeyen hayvanların yanına konulmuş. Sonuç: Görsel kıyaslama her durumda iki yaratığın da aynı olduğunu ve dolayısıyla Darwin’in teorize ettiğinin aksine, hiçbir türün, insan da dahil olmak üzere, herhangi bir evrim geçirmediğini ispatlıyor. Aynı yaratılışçı mesaj yüzlerce sayfada belirtiliyor.

 

 

Ayrıca haberde kitabın, teknik tanıtımı yapılıyor ve “Plastik bir hologramla süslü kapağı, kuşe kağıttan sayfaları ve birçok dilde çevirileri” olduğu belirtiliyor.

 

 

Haberde yazarın diğer eserleri hakkında da bilgi veriliyor:

 

 

 

 

Yazar, Kuran’ı delil göstererek, 20 yıldan bu yana, dünyanın yaratılışı, politika ve inanç ile ilgili 57 dile çevrilen eserler kaleme alıyor.