İlham Verici Bir Kitap:evrim Aldatmacası

İngiltere’nin en önemli gazetelerinden Guardian’ın internet sitesinde, 3 Temmuz 2006 tarihinde, İngiliz Müslüman Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Inayat Bunglawala’nın bir makalesi yayınlandı. Makalede Harun Yahya’nın çalışmaları hakkında şu övücü ifadeler yer aldı:

Son yıllarda İngiltere ve Avrupa’daki Müslüman toplulukları arasında, Yaratılışı ve türlerin değişmediğini savunan gösterişli eser ve DVD’ler çok popüler. Bu çok geniş çaplı dağıtılan eserler Türkiye merkezli ve Harun Yahya müstear isimli Türk düşünür Adnan Oktar imzası taşıyor. Harun Yahya’nın kitapları, internet sitesi ve DVD’leri çok profesyonel ve etkileyici bir şekilde hazırlanmış.

Harun Yahya”nın bir eseriyle -Evrim Aldatmacası”yla- ilk kez 7 yıl önce tanıştım. Bu konularda pek bilgisi olmayan benim için ilham vericiydi. Renkli resimlerle dolu ve ünlü bilim adamlarından birçok alıntıyla, çok açık bir dille yazılmış bu eserler, Darwin’in evrim teorisinin ve doğal seleksiyonun, Allah’a olan inancı azaltmak için, materyalistler tarafından hazırlanan tam bir sahtekarlık olduğunu açıkca ortaya koyuyor. Objektif bir şekilde incelendiğinde fosil kayıtlarından elde edilen deliller, sürekli olarak şu anki canlılarla birebir aynı olduğunu gösteriyordu. Türlerin aşama aşama atalarından evrimleştiğini gösteren bir delil yok ortada.

Evrim benim için her zaman rahatsızlık veren bir konu olmuştu… Harun Yahya’nın, Darwinizm’in ateistler tarafından ortaya atılan sahte bir teori olduğunu kesin bir şekilde ortaya koyan kitabı, benim önyargılarımı ve korkularımı gidermemde çok büyük rol oynadı…