ICNA Kitap Fuarı

30 Haziran – 2 Temmuz 2006 tarihleri arasında, Connecticut Convention Center’da, Amerika’nın en tanınan ve en etkin İslami merkezlerinden biri olan ICNA (Islamic Circle of North America)’nın geleneksel yıllık toplantısı düzenlendi. Bu toplantı kapsamında ICNA’nın özel davetiyle Yaratılış Sergisi gerçekleştirildi. ABD genelinde ilk kez düzenlenen Yaratılış sergisini yaklaşık olarak 12000 kişi ziyaret etti.

Yaratılış Sergisi’nde, evrim teorisinin canlıların çevre şartlarının etkisiyle birbirlerinden evrimleştikleri yönündeki iddiasının geçersizliği, milyonlarca yıllık fosiller ve posterlerle gözler önüne serildi. Sonuç olarak fosiller göstermektedir ki, canlılar, tarihin hiçbir döneminde ilkelden gelişmişe doğru bir süreç yaşamamışlardır. Tam aksine bugünkü aynı kompleks yapı ve özellikleriyle yeryüzünde bir anda ortaya çıkmışlardır.

Ayrıca müzenin girişinde Harun Yahya’nın evrim teorisinin geçersizliğini ortaya koyan eserlerinin sergilendiği bir stand yer aldı ve Harun Yahya’nın eserlerini temel alan 2 konferans düzenlendi. “Evrim Teorisi’nin Çöküşü” ve “Kuran Mucizeleri” başlıklı bu konferanslar ziyaretçilerinden çok büyük ilgi gördü.