Harun Yahya’nın Lozan Konferansı Tanıtan ve Evrim Teorisi’nin Üzerini Çizen Afişler

 

 

 

 

İsviçre"nin tanınmış günlük Fransızca gazetelerinden 24 Heures, İsviçre"de yapılacak konferansları konu alan haberde, Harun Yahya, "Müslüman dünyasının en etkili evrim karşıtı hareketinin önderi" olarak tanıtılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

245.000 okuyucusu olan gazetenin söz konusu haberinde, İsviçre"deki konferanslar dizinin tanıtımı şu ifadelerle aktarıldı:


Harun Yahya"nın Lozan"daki konferansını tanıtan afişler, İsviçre"nin Fransızca konuşulan bölgelerindeki istasyonlarda ve başka çok sayıdaki şehrin duvarlarında boy göstermeye başladı.

 

Bu afişleri gözden kaçırmak çok zor. Birkaç günden beri, Darwin"in evrim teorisinin üzerini çizen afişler, İsviçre"nin Fransızca konuşulan bölgelerinde ve İsviçre"nin başka büyük şehirlerindeki istasyonları ve caddeleri kaplamış durumda. Ünlü bir Müslüman Yaratılışçının Lozan"daki Beaulieu Sarayı"na gelişini bildiren etkileyici bir bildiri kampanyası söz konusu. Gerçek adı Adnan Oktar olan Harun Yahya, 25 Mayıs"ta dünya görüşünü ortaya koymaya hazırlanıyor.

 

Harun Yahya, 2007 yılında Yaratılış Atlası"nın Cenevre, Belçika ve Fransa"daki okullara ulaşmasıyla kendinden bahsettirmişti. 770 sayfalık bu lüks kitapta, Yaratılışçı görüşlerini tanıtıyor. Harun Yahya, Müslüman dünyasının en etkili evrim karşıtı hareketinin önderi. Ona göre Darwinizm aldatmacası, özellikle "ırkçılık, faşizm, komünizm gibi şiddet içeren ideolojilere ve diğer barbar dünya görüşlerine" sebep oldu. Çok sayıdaki internet sitelerinden birinde, Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin yıkılması, terörist hareketlerin kaynağı olarak Darwinistlere mal ediliyor…

 

1956 yılında Ankara"da doğan yazar, 1998 yılında Yaratılışçı hareketini başlattı. Eski Güzel Sanatlar öğrencisi, günümüzde uluslararası alanda üne sahip bilimsel bir yazar olarak tanınıyor…

 

Harun Yahya kuşkusuz iletişim konusunu oldukça iyi biliyor. 200"den fazla internet sitesine, 200 filme ve 60 dile çevrilmiş 300 kitaba sahip olan Harun Yahya, genç inançlı kişileri ikna etmeyi planlıyor. Görünüşe göre Türkiye"de bu amacına ulaşmış durumda, çünkü bu ülkede lise öğrencilerinin %75"i artık evrim teorisine inanmıyor.