Harun Yahya Yaratılışçılık Makaleleri İçin Büyük Ödüller Öne Sürüyor

 

 

 

 

Reuters haber ajansının kıdemli din editörü Tom Heneghan, "İnanç Dünyası" isimli blog sayfasında Bilim Araştırma Vakfı"nın düzenlediği bilim yarışmasına  yer verdi. 25 Kasım 2008 tarihli haber " Harun Yahya Yaratılışçılık Ödülleri İçin Büyük Ödüller Öne Sürüyor" başlığı ile yer aldı. Söz konusu haberde yarışma hakkında şu bilgiler yer aldı:

Türkiye"nin Müslüman yaratılışçısı Harun Yahya evrim ve Darwin karşıtı kitaplarını Batılı okullara göndermekle yetinmedi. Şimdi de 64.000$ büyük ödüllü, evrim-karşıtı makale yarışması düzenliyor. Ödül 32.000$"dan iki katına çıktı ve makalelerin uzunluğu da 15 sayfadan 60"a yükseldi.

Bilim Araştırma Vakfı’nın düzenlemekte olduğu “EVRİM TEORİSİ NEDEN GEÇERSİZ” başlıklı bilim yarışması ile ilgili olarak yarışmacı arkadaşlar, Darwinizm’in açmazları çok fazla olduğu için hazırladıkları çalışmaların 15 sayfaya sığmadığı ve vaktin de yetersiz olduğu konusunda haklı taleplerde bulundular… Bu yarışmanın amacı, gençlerimizin, insanlığa çok büyük zararlar vermiş olan Darwinizm konusunda bilinçlenmesi ve onları bu büyük bilim sahtekarlığına karşı uyanık olmasını sağlamaktır.

… Önce makalelerine göre 100 kişi seçilecek. Sonra evrim hakkında 80 soruluk testi cevaplamaları gerekecek. Duyuruya göre test daha sonra açıklanacak bir yerde, 2009 Aralık"ta gerçekleşecek. Bu beni yarışmaya kimlerin katılacağı konusunda meraklandırdı. Harun Yahya yaratılışçılık alanında aktif olan birkaç Müslümandan biri… (Hıristiyanlar) çoçuklarının Harun Yahya"nın yarışmasına katılmalarına izin verecekler mi? ABD"deki yaratılış müzeleri bu çekici teklifin reklamını yapacaklar mı? Yaratılışçı bir makale için, başka bir yerde bundan daha büyük bir fırsat olduğunu hayal edemiyorum.