Harun Yahya ve Darwinizm

Le Nouvel Observateur dergisinin internet sitesinde Harun Yahya’nın çalışmalarıyla ilgili çeşitli yorumlara da yer verildi. Bu yorumlardan bir tanesinde özetle şu ifadeler yer alıyor:

 

Harun Yahya ve Darwinizm

 

İslam’ı tanımayan gayri Müslümanlar için ve aynı şekilde İslam hakkında bilgilerini derinleştirmek isteyen fransızca konuşan Müslümanlar için Harun Yahya çok güzel bir referans. Çünkü yazıları ve internet sitesinde ücretsiz olarak temin edilen kitapları www.harunyahya.com çok içten metinler. Kitapları yaklaşık kırk dile çevrilmiş.

 

 “İslam’ı Tanımak” “Temel Kavramlar” ve “Kavimlerin Helakı” isimli bu üç kitap Kuran’ı çok daha kolay anlamanızı sağlıyor.

 

Harun Yahya’yı okumak aynı zamanda onun nasıl Darwinizm’i çürüttüğünü bilmeye imkan sağlıyor.

 

Harun Yahya’yı okumak ve Kuran’ı anlamak zihinlerdeki karmaşayı dindirmeyi sağlayabilir.

 

… Bizim Tanrı, Allah, God veya Yehova dediğimiz, insanların bir Allah’ıdır.  Kutsal kitaplar öncelikle Allah’a imana bir çağrıdır, ahlak ve davranış düsturudur, cennet veya cehennem için bir ödül veya bir cezadır. Temel kavramları olmadan hayatın bir anlamı olmazdı. Hayatın kökeni de olmazdı. Eğer Darwin’e bağlı kalırsak, dünya üzerindeki hayat tesadüfen olmuş olmalıdır. Harun Yahya’yı okuyun ve kendi fikrinizi oluşturun. Hayran kalacağınıza eminim. Ve bu büyük bir tabuyu kırmanıza da izin verecektir: Evrim teorisini sorgulamak! Onu reddetmek değil, ama sadece onu sorgulamak. Sadece bu!”