Harun Yahya Şimdi De İsviçre’ye Çıkartma Yapıyor

 

 

 

 

İsviçre"nin önde gelen Fransızca günlük gazetelerinden Le Matin, Sayın Adnan Oktar"ın öncülük ettiği Darwinizm karşıtı faaliyetleri kapaktan duyurdu. 330.000 okuyucuya sahip gazetenin 25 Mayıs tarihli baskısında yer alan haber, "Din alimi İsviçre’ye çıkartma yapıyor" başlığı altında aktarıldı:

Avrupa onu 2007 yılında, eski kıtayı Yaratılış Atlası ile doldurduğu zaman keşfetti. Yaklaşık 800 sayfadan oluşan ve 8 kg ağırlığında, evrim teorisinin sahtekarlığını gözler önüne seren lüks bir eser. Harun Yahya şimdi ise İsviçre’ye çıkartma yapmaya hazırlanıyor. Darwinizmi çürüten afişlerini görmeden geçmek imkansız : Her yerdeler. Ve bu din aliminin bilimsel konferanslarını duyuruyorlar. Yarın Lozan’da. Çarşamba Cenevre’de. Sonra Cuma da Zürih’te.

Fribourg Religioscope Enstitüsü Uzmanı Jean-François Mayer… : "Ekibi gücüne göre nispeten küçük. Ama yine de düşüncelerini dünya çapında kitlelere yaymayı başarıyor. Kitapları Paris veya Londra’daki tüm Müslüman kitabevlerinde bulunuyor… Her durumda Yaratılış tezlerini tartışmada kabul ettirmeyi başardı."

Yaratılışçı Müslümanların en etkilisi olan Harun Yahya… Harun Yahya, neredeyse dünyadaki tüm kötülükleri Darwin’in sırtına yüklüyor. Verdiği röportajlardan birinde (Spiegel, 2008) şöyle diyor: "Darwin Hitler’in ve Mussolini’nin faşizmine ve Stalin’in komünizmine sebep veren zemini oluşturdu. Tüm teröristler Darwinisttir." 1. Dünya Savaşı’nın sebep olduğu kan gölünü anarak şöyle ekliyor : "Darwin’in karanlık silüeti savaş perdesinin arkasında saklıdır. "