Harun Yahya Kitapları Genç Müslümanların Dinleriyle Gurur Duymalarını Sağlıyor

Suudi Arabistan”da basılan, Ortadoğu”nun en çok okunan İngilizce gazetesi Arab News, 5 Şubat 2009 tarihli baskısında Burj Dubai alışveriş merkezinde açılan Harun Yahya stantını duyurdu. 110.000 tirajlı gazetenin söz konusu haberinde, Dubai Amerikan Üniversitesi”nde yapılan Darwinizm”in Çöküşü sunumu ve sergisinden de bahsedildi. "Dubai’de İslami Kitap Sergisi Yapıldı" başlığı altında aktarılan haberde şöyle bildirildi:

Ünlü bir Türk aydın, yazar ve yayıncı olan Harun Yahya Burj Dubai’de bir İslami kitap sergisi yapıyor. Birleşik Arap Emirlikleri Diyanet İşleri”nin desteği ile organize edilen sergi 15 Şubat’a kadar devam edecek…

Harun Yahya, Adnan Oktar’ın müstear ismi. Bulgularının Darwinizm”i yalanladığını kanıtladığını öne sürüyor. Şimdiye kadar Arapça, İngilizce, Fransızca, Rusça ve İspanyolca da dahil 60 kadar yabancı dile çevrilen 300’den fazla kitap yazdı.

Yahya Arab News ile yakın bir zamanda yaptığı röportajında şöyle belirtmişti: "45.000’den fazla sayfa yazıp yayımladım. 2008’de web sitelerimizden 80 milyon kadar kitabım indirildi. Bunlar insanların benim çalışmalarıma olan ilgilenlerini gösteren şaşırtıcı sayılar ve bu beni son derece mutlu ediyor." Kuran ve Sünnet öğretilerini temel alan Yahya’nın kitapları ve belgeselleri, Müslümanların Allah’a olan inancının derinleşmesine vesile oluyor ve genç Müslüman erkek ve bayanların dinleriyle gurur duymalarını sağlıyor.


Harun Yahya”nın kitap ve belgeselleri, yaşayan fosil örnekleriyle
birlikte Burj Dubai”de bir sergide görülüyor.