Harun Yahya İslam’ı Anlatıyor, Darwin’i Eleştiriyor ve Hz. İsa’yı Bekliyor

İngilizce internet haber ajansı Pakistan Daily 23 Ağustos 2009 tarihinde, Sayın Adnan Oktar"ın Reuters ile yaptığı bir röportaja yer verdi. Yazarın Darwinizme karşı ilmi mücadelesi ve Yaratılış Atlası ile ilgili yöneltilen sorulara cevaplarından bir kısmı şöyledir:

"Fransa uzun süredir ateizm ve materyalizmin çok güçlü olduğu bir ülke olarak biliniyor. Bu yüzden Fransa’ya öncelik verdik. Gerçekten de kitaplarımın Fransa’daki etkisi oldukça büyük oldu ve bu çok sevindirici. Nicolas Sarkozy’nin bile fikirlerini değiştirdiğini gördük."

"Tüm felaketlerin kökeninde Darwinizm ve materyalizm var. Masonluğun ve faşizmin kökeninde de. Bunun yıkılması demek ırkçılığın ve faşizmin de yıkılması demektir. Bu, Hz. İsa’nın gelmesinden önce gerçekleşmiş olan çok önemli bir değişimdir. Bu aynı zamanda marksizmin de yıkılışıdır."

"Akıllı tasarım sistemi bana çok samimiyetsiz gözüküyor. Zayıf bir inanç sistemin ürünü. Herşey Allah tarafından yaratıldı ve biz bunu bilimsel olarak kanıtladık." (Röportajın tamamını buradan okuyabilirsiniz.)