Harun Yahya İle Röportaj

Moritanya’da Fransızca basılan, internette ise hem Fransızca hem Arapça olarak yayın yapan günlük gazete Daily Nouakchott, 25 Ekim 2010 tarihinde Sayın Adnan Oktar ile yapılan röportajı yayınladı. Röportaj ülkede terörle mücadele hakkında üst düzey bir toplantının yapılacağı günde yayınlandı ve okuyuculara şu şekilde sunuldu:

Harun Yahya 300 kitabın yazarı. Bir çok internet sitesi onun çalışmalarına ayrılmıştır. 50’den fazla dile çevrilmiş olan eserleri tüm dünyada okunmaktadır. “Yaratılış Atlası,” Darwinizmin Çöküşü,” İslam Birliği,” “Kıyamet,” “Beklenen Mehdi” ve Kuran’da Kitap Ehli diye anılan Hıristiyanlara ve Musevilere samimi ve dostane yaklaşımı çok fazla hayranlık ve saygı uyandırıyor. Ülkemizin terörizm ve aşırılıklar hakkında ulusal bir görüşme yaptığı bir zamanda Daily Nouakchott sizin için röportaj yaptı.

 

ADNAN OKTAR: İslam adı altında terörizm uygulayanların tümü, Avrupa’da Darwinist, materyalist ve ateist eğitim almış ve materyalist vizyonu olan kişilerdir.

… Bazı evanjelikler Mehdi (as) ve Mesih (as) hakkında çok yanlış inançlara sahipler. Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın kan dökeceğine inanıyorlar. Öyle ki kan atların boyuna kadar çıkacak diyorlar. Yanlış inançlarından dolayı böyle bir savaşın gerekli olduğunu düşündüklerinden bu durum için zemin hazırlıyorlar. Örneğin hadislerde Afganistan ve Irak’tan bahsediliyor. Hz. Mehdi’nin buralarda faaliyet yapacağını düşündüklerinden bu ülkeleri hemen işgal ettiler. Ama bunlar çok yanlış bilgiler. Birincisi Hz. Mehdi inşAllah İstanbul’dan çıkacak. Özellikle yanıldıkları konu ise Hz. İsa ve Hz. Mehdi hiç kan dökmeyecek. Aksine din ahlakını sevgi, şefkat, merhamet ve en güzel kelimelerle yayacaklar.

Darwin bir bilim adamı değildir ve teorisi bilimsel bir teori değildir. Sümerlerden, antik Mısır’dan, antik Yunan’dan gelen pagan efsanelerini bir araya getirip bilimsel delillerle desteklemeden teorisini sundu.

 

Detaylı bilgi için: Hz. Mehdi (as) Kan Akıtmaz