Harun Yahya İle Röportaj

Fas’ın Arapça olarak yayınlanan günlük gazetelerinden, 31 Ağustos 2010 tarihinde Bilal Talidi’nin Sayın Adnan Oktar ile yaptığı röportajı yayınladı.

Müslüman "Türk yazar Adnan Oktar: “Bugün ve çağımızda yaşadığımız felaketlerin sebebi Darwinizmdir.”" başlığı ile yayınlanan röportajdaki sorulardan birine yazarın cevabı söyle olmuştur:

Darwin bir bilim adamı değildir, teorisi de bilimsel bir teori değildir. Sümerler devrinde, Eski Mısır”da, antik Yunan”da olan pagan efsanelerini yeniden derleyip toparlamış ve hiçbir bilimsel delille desteklemeden ortaya koymuştur. Mısırlılar da Nil”in çamurlu sularından canlıların kendi kendine oluştuğuna inanıyorlardı. Darwin de bir çamur birikintisi içinde ilk hücrenin, kör tesadüfler sonucunda, kendi kendine ortaya çıktığını savunuyor. Darwin”in döneminde müthiş cehalet hakimdi. İnsanlar hücreyi içi su dolu bir baloncuk zannediyorlardı. Hücrenin içindeki muhteşem düzenden, apayrı bir alemden ve komplekslikten haberleri dahi yoktu.

Dolayısıyla Darwinizmin ayakta tutulmaya çalışılmasının, tüm üniversitelerde adeta baskıyla öğretilmesinin, pek çok ülkede mahkemelerle korunmasının sebebi de bilimsel değil, ideolojiktir. Darwinizm materyalizm ve ateizme ve dinsiz ideolojilere zemin hazırladığı için Darwinist bir dikta tarafından korunmakta ve kollanmaktadır. Darwinizmin toplumlara uyarlanması durumunda ne büyük felaketler yol açtığı, 1. Dünya Savaşı”na, 2. Dünya Savaşı”na zemin hazırladığı, 350 milyon insanın hayatına mal olduğu, insanları mutsuzluğa, karamsarlığa, neşesizliğe sürüklediği ise bilinen bir gerçektir. Adolf Hitler, Darwinist olduğunu kendi sözleriyle ifade eder. Marx, Darwinin ideolojisini kendi teorisinin en büyük destekçisi ilan etmiştir. Mao, Lenin, Stalin Darwinizmin gençlere telkin edilmesinin komünist ideoloji için hayati olduğunu kendileri bizzat anlatmışlardır. Bir Müslümanın tüm insanlığı tehdit eden böyle bir bela karşısında ise sessiz kalması, tepkisiz kalması mümkün değildir. Ben vicdani bir sorumluluk olarak, Allah”ın lütfuyla bu konuda çalışmalar yaptım. Allah beni vesil etti çok da etkili oldu inşaAllah.

(Yazarın evrim teorisinin geçersizliği ile ilgili eserlerini buradan okuyabilirsiniz.)