Harun Yahya En İddialı Evrim Eleştirmeni


1975’den bu yana yayın yapan, Umman Sultanlığı’ndaki en eski İngilizce gazete olan ve internet sitesinin haftalık ziyaretçisinin milyonları bulduğu Times of Oman, 9 Kasım 2009 tarihli sayısında “Türkiye’de Yaratılışçılık Verimli Zemin Buluyor” başlıklı bir  habere yer verdi. Haberde Sayın Adnan Oktar’ın Türkiye’de yaratılışçılığı savunan en etkili şahsiyet olduğu ve Türkiye’de evrime inananların hızla azaldığı bildirildi:

Türkiye’de en iddialı ve evrimi eleştirmesiyle en ünlü olan Harun Yahya,“Darwin şimdiye kadar tarihin şahit olduğu en karanlık faşist ve en karanlık ırkçıdır” diye yazıyor…

En öne çıkan Türk yaratılışçı, her gün kendi iki saatlik televizyon programını yapan Harun Yahya müstear isimli yazar Adnan Oktar. Oktar 2006’da dünya çapında biyoloji öğretmenlerine ulaşan yüksek kalitede fosil resimleri içeren kitabıyla uluslararası bir çalkantı oluşturdu.

Adnan Oktar, diğer adıyla Harun Yahya, Türkiye”nin en çok tanınan ve en iddialı evrim eleştirmeni ve "Allah”ın yolunu izliyorum" diyor.