Harun Yahya: Darwinizm Terörün Kökenidir, İslam Panzehiridir

Farsça, İngilizce, Türkçe, Urduca, Almanca ve Arapça yayınları olan Mehr Haber Ajansı (MHA) 8 Şubat 2009’da Kourosh Ziabari’nin sayın Adnan Oktar ile yaptığı röportajı yayınladı. (Röportajın tam metnini buradan okuyabilirsiniz.)

Röportajda sayın Adnan Oktar’ın özellikle vurguladığı bazı konular şöyleydi:

"Müslümanlar genellikle belanın nereden geldiğini fark edemiyorlar… Bütün bu sıkıntıların, bütün bu acıların, şiddetin, belaların kökeninde Darwinizm olduğunu gördüm. Çünkü Darwinizm olmadan materyalizm olmuyor. Materyalist felsefenin oluşması için mutlaka Darwinizme ihtiyaç var. Materyalizm olmadan da ne komünizm, ne faşizm, ne emperyalizm, ne vahşi kapitalizm, ne ahlaksızlık oluyor, ne de terör oluyor. Bunlar hep birbirine bağlantılı şeyler. Ama insanlar bunu bilmediği için Darwinizm”le ilmen mücadele etmenin önemini bir türlü anlayamıyorlar."

"Filistin 1980’lerde Marksist ve komünistlerin bir eğitim kampıydı. Aynı şekilde sosyalist Baas partisi yıllarca Suriye ve Irak’ı yönetti. Afganistan komünist işgale maruz kaldı. Bu insanların bir kısmı da Batıda Darwinist eğitim alıp sonra Müslüman ülkelere gelip yerleşen kimselerdir. Bugün kendi akıllarınca sözde İslam adına ortaya çıkan ama masumların öldürülmesini, terörü, anarşiyi savunan insanların özünde hepsi Darwinisttir."

Sayın Adnan Oktar bu Darwinist zulmün ahir zamanda gelecek olan Hz. Mehdi (as) ile sona ereceğini şöyle belirtti: "Ama Peygamberimiz (sav) bunun arkasından, “Benim evlatlarımdan Hz. Mehdi (as) zuhur ettiğinde bütün bunlar tam tersine dönecek, refah, bolluk, huzur, bereket, nezaket, güzellik, estetik çağı gelecek” diyor."