Haftalık Alman Dergisi Stern’den Yaratılış Atlası’na Övgühttp://www.stern.de/wissenschaft/natur/:Islamischer-Kreationismus-Mit-Allah-Darwin/585813.html

Almanya’nın en önemli dergilerinden biri olan Stern’de 29 Mart 2007 tarihinde, Jens Lubbadeh tarafından kaleme alınan bir haber yer aldı. Haberde eserlerini Harun Yahya müstear adıyla yayınlayan Sayın Adnan Oktar’ın çalışmalarından, ve özellikle de Fransa başta olmak üzere birçok ülkede büyük yankı uyandıran Yaratılış Atlası’ndan övgülerle söz edildi. Haberde özetle şu ifadeler yer alıyordu:

Darwin’e karşı Allah’ın adıyla mücadele
Muhteşem bir takdim ve taraflı bir içerik: Yaratılış Atlası

Yaratılış Atlası’nın birinci cildi…
Gök gürültüsü gibi patlayan bir kitap…
Kıpkırmızı bir cilt, standart A3 formatında ve 768 sayfa! 
Son derece ihtişamlı renklerde…
Neredeyse yedi kilo ağırlığında…
Bakar bakmaz anlaşılıyor: Bu kitap bambaşka!

Çocukluğunuzdan hatırlıyor olabilirsiniz; elinize alıp hareket ettirdiğinizde şekil değiştiren resimler vardır… İşte Yaratılış Atlası’nın kapağı hareket ettirdikçe şekil değiştiren bu tür resimlerden oluşuyor. Koşan bir at, bir leopar, arı kuşu, dalan bir yunus… Açıyı biraz oynattığınızda bütün resimler değişiyor ve canlılar bir anda iskelet hallerine dönüşüyor.

"Darwinizm, faşizm ve komünizm arasındaki karanlık ilişki”
Bu hacimli kitapta ortak bir ana fikir var: “Darwin haklı değil, evrim yok, bugünkü bütün hayvan türleri yaratıldıkları andan itibaren hiç değişmediler.”

Ve yazar Harun Yahya hemen asıl amacına varıyor: Evrimcilerin aldatmacasını, asılsız iddialarını ve Darwinizm, faşizm ve komünizmin arasındaki karanlık ilişkiyi ortaya çıkarmak. İşte yazarın asıl istediği bu…

Harun Yahya evrim teorisini yıkmak için sayısız hayvan ve bitki resminin yanında milyonlarca yıllık fosillerinin resimlerini kullanıyor. Yazarın buradaki amacı şu: Evrimin hiçbir zaman gerçekleşmediğini, dahası gerçekleşmiş olmasının mümkün olamayacağını ispatlamak. Çünkü bütün canlı türlerini Allah yaratmıştır.

Harun Yahya kimdir? Yazarın asıl adı Adnan Oktar. Müstear isim olarak Harun Yahya adını kullanmasındaki amaç ise Harun ve Yahya Peygamberlerin isimlerini yad etmek. Adnan Oktar Türk, sanat ve felsefe okumuş ve 80’li yıllardan bu yana politik, bilimsel ve imani konularda pek çok kitap yazmış. Kitaplarından bazılarının isimleri şöyle: Çocuklar: Darwin Yalan Söyledi!, Evrim Aldatmacası, Materyalizmin Çöküşü, Darwinizm’in İnsanlığa Getirdiği Belalar… Yani hep “çöküş”, “aldatmaca” ve hep “gerçek”.

Türkiye’de Yaratılışçılık yükselişte

Adnan Oktar’ın etkisini görmezden gelmemek gerek… Yaratılışçılar tarafından temsil edilen pozisyonlar sayesinde Yaratılışçılık doğa bilimleri derslerinde, özellikle de biyoloji ve tarihte kendisinden daha da söz ettireceğe benziyor. Bu Türkiye ile de sınırlı kalmayacak. Nitekim Adnan Oktar’ın kitapları aralarında Almanca’nın da bulunduğu sayısız dile çevrilmiş durumda.

Yaratılış Atlası kitabıyla Adnan Oktar son sözü söylüyor. Bu noktada Adnan Oktar Hz. Muhammed’i örnek alıyor. Nitekim Hz Muhammed en yüksek akla ve ahlaka sahipti. Ve bilindiği gibi, son sözü söyleyenin ise tartışmaya bile ihtiyacı kalmaz. Bu iddiayı pekiştirmek için Adnan Oktar kırmızı kitap cildi üzerinde Peygamber’in mührünü kullanıyor. Hareketli resimlerin hemen sol altında…