Evrime Yapılan En Etkileyici Saldırı: Yaratılış Atlası

Almanya”nın Köln ve Bonn kentlerinde çıkan günlük yayın Kölner Stadt-Anzeiger gazetesi (KSTA), 19 Eylül 2007 tarihinde Yaratılış Atlası ile ilgili bir habere yer verdi. Helmut Frangenberg imzalı yazıda "Harun Yahya Gerçeği" başlığı altında şöyle aktarıldı:

Yaklaşık yedi kilo ağırlığındaki 800 sayfalık Yaratılış Atlası Köln’deki biyoloji ve felsefe öğretmenlerine gönderildi. Bu pahalı hediyeyi gönderen ise, kitapları ve belgesel filmleriyle, dünyayı doğru yola döndürmek isteyen ve Harun Yahya müstear adıyla yazan Adnan Oktar. Yazarın “Gerçeğe Davet” mesajı ise şöyle: Evrim teorisi bir aldatmaca, Yaratılış ise kesin bir gerçek.

Adnan Oktar evrim karşıtı Yaratılışçılığın [evrimi] en yıkıcı etkiye sahip olan savunucularından biri.

Amerika’da da hareket büyük bir rüzgar oluşturmuş durumda… Adnan Oktar Kuran’dan alıntı yapıyor ve İslami Yaratılışçılık adına mücadele ediyor.

Yaratılış Atlası Adnan Oktar’ın başyapıtı. Harikulade fosil resimlerinden oluşan, parlak baskılı, oldukça masraflı bir kitap. Science dergisi İngilizce baskısında Yaratılış Atlası’ndan “Uzun zamandır evrime yapılan en etkileyici saldırı” diye bahsetmişti… Kitabın pazarlaması mükemmel planlanmış. Öyle ki kitap bütün Kölnlü öğretmenlere aynı gün içinde ulaştı.

… Şu bir gerçek ki, çocuklar ve gençler kitabın sayfalarını çevirecek olsalar, kitabın muhteşem sunumundan kesinlikle etkileneceklerdir. Atlas’ta gösterilen kurt kafatasları, balık, böcek veya sırtlan fosilleri hep aynı mesajı iletiyor: Milyonlarca yıldır hiçbiri değişmemiş, evrim hiçbir şekilde yaşanmamıştır.