Evrim Teorisi Şeytanın Bir Hilesi

Başta Türkiye"de olmak üzere Darwinizmin bir aldatmaca olduğunu gözler önüne seren Harun Yahya eserleri, gerek ulusal gerekse uluslararası basında ilgi alanı olmaya devam etmekte. Fransa"nın önde gelen günlük gazetelerinden Le Figaro da, son günlerde yeniden gündeme taşınan "Türkiye"de Darwinimiz"in çöküşü" konusuna yer verdi. 17 Mart 2009 tarihli gazetede, Türkiye"de Yaratılışa inananların çok yüksek bir oranda olmasının sebebi, "Darwin karşıtı Müslüman bir hareket" olarak tanımlanan Bilim Araştırma Vakfı"nın faaliyetlerine bağlandı. Haberde özetle şöyle aktarıldı:

Harun Yahya ismiyle tanınan Adnan Oktar ülke çapında Yaratılışı ispatlamayı amaçlayan konferanslar düzenliyor… Harun Yahya’nın, insanları kendi dinine (İslam"a) yöneltme çalışmaları, sadece Türkiye ile sınırlı kalmıyor. 2007 yılında Fransa Milli Eğitimi, Yaratılışçı bu ataktan dolayı büyük endişe duydu: Okullara Yaratılış Atlası isimli eserden gönderilmişti… Harun Yahya imzalı ve 6 kg ağırlığındaki bu lüks eser 768 sayfadan oluşuyor ve çok sayıda resimden de faydalanılarak evrim teorisinin "Şeytanın bir hilesi" olduğunu ilan ediyor.

Fransa"nın Yaratılış Atlası"ndan duyduğu endişe, hiç kuşkusuz ateist ve materyalist felsefenin sözde bilimsel dayanağı Darwinizmi kaybetme endişesi olmuştur. Ancak şu an Darwinizme bel bağlayanların ideolojik kaygıları için çok geçtir. Çünkü Yaratılış Atlası Avrupa halkına ulaşmış; canlıların evrim geçirmedikleri fosillerle zihinlere kazınmıştır. Böylece Darwinizmin bir safsata olduğu Fransızlar da dahil tüm insanlık için gün ışığına çıkmıştır. Bugün -bunun açık bir delili olarak- Yaratılış inancının Avrupa"da hızla yayılışına hep birlikte şahit olmaktayız.

… "Hak geldi, batıl yok oldu. Hiç şüphesiz batıl yok olucudur."
(İsra Suresi, 81)