Evrim İnkarcılarının Yükselişi

Komünist Partinin yayın organı olarak kurulmuş olan İngiliz gazetesi Morning Star, Yaratılış inancının yükselişinden rahatsızlığını "Evrim İnkarcılarının Yükselişi", "Ken Macleod İngiliz toplumunda evrim inkarının rahatsız edici yükselişini araştırıyor" başlıklarıyla duyurdu. Komünizmin sözde bilimsel dayanağı olan Darwinizm”in Avrupa”da çöküşü, komünist ideolojinin savunucularını da endişeye sürüklüyor. Çünkü Darwinizm”in olmadığı bir yerde komünizmden söz etmek mümkün değildir. Komünizm, Darwinizm”den aldığı desteği (Darwinizmin bilimsel açıdan geçersizliğinin anlaşılması ile) bugün yitirmiştir ve yıkılmış bir ideoloji olarak anılmaya mahkumdur.

Haberde yaratılış inancının yükselişi hakkında ise şunlar aktarılmaktadır:

Bundan otuz beş yıl once Glasgow Üniversitesi’ndeki zooloji öğretmenlerimden birisine yaratılışçılıktan söz ettiğimde, "Hiç kimse bu insanları ciddiye almıyor" demişti. Bugün ise eski eğitmenlerimden ve şimdi Glasgow Üniversitesi’nde Zooloji Eğitimi Profesörü Roger Downie’nin, yaratılışçılığı ya da kendi tercih ettiği ifadesiyle evrimin reddedilmesini bundan çok daha ciddiye alması gerekiyor.

İslam”da, yaratılışçılık konusu Hıristiyanlık”ta olduğundan daha temel bir görüş. En önde gelen Müslüman yaratılışçı, Türk yazar Harun Yahya ilgi çekici bir şekilde Siyonistlere, Masonlara ve Komünistlere musallat olmuş durumda, dinlerarası diyaloğa eğilim gösteriyor ve terörizme karşı çıkıyor… Kitapları ve CD’leri çok güzel biçimde hazırlanmış, aynı zamanda pahalı değil ve tümüyle renkli basılmış Yaratılış Atlası’nın on binlerce kopyası Avrupa ve Kuzey Amerika’daki bilim adamlarına gönderildi. 26 Şubat 2008 tarihinde Londra Üniversitesi”ndeki İslami Topluluk, Harun Yahya Organizasyonu’nun temsilcileri tarafından "Evrim Teorisinin Çöküşü" gösterimine ev sahipliği yaptı. Bu, geçtiğimiz birkaç yıl içerisinde İngiltere”de gerçekleştirilen düzinelerce benzer etkinliklerinden sadece biriydi. Bunların çok daha fazlası ise Müslüman dünyasında yer aldı ve Endonezya’da kalabalık izleyici kitlelerini biraraya getirdi.