Dubai Zayed Üniversitesi’nde Harun Yahya Konferansı

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önde gelen İngilizce gazetesi olan ve tüm dünyada dağıtımı yapılan The National, 11 Ocak 2011 tarihili baskısında “Fosiller Yaratılışı İspatlıyor” başlıklı haberinde Sayın Adnan Oktar’ın temsilcileri, Dubai Zayed Üniversitesi’nde evrim teorisinin geçersizliğini anlattı. Evrim teorisinin açmazlarının ve bu teoriyi ayakta tutmak için başvurulan sahtekarlıkların anlatıldığı konferans, Dubai Zayed Üniversitesi öğrenci birliği ile Dubai Diyanet İşlerinin girişimi ile gerçekleşti. Haberde evrim teorisini çürüten ara form açmazı ile ilgili şöyle aktrarıldı:

Harun Yahya organizasyonunun bir üyesi olan Dr. Cihat Gündoğdu, eski dönemlere ait fosil kalıntılarının, yalnızca evrim karşıtı kalıntılar olduğunu söyledi… Konferansta çeşitli fosil formlarının resimleri gösterildi, ancak Dr. Gündoğdu yarı denizyıldızı yarı balık gibi hiç bir araformun bulunamadığını söyledi… Türlerin şu an oldukları biçimleriyle yaratıldıklarını söyledi.


(Ayrıca The National gazetesi’nin 28 Mart 2009 tarihinde Sayın Adnan Oktar ile yaptığı röportajı buradan izleyebilirsiniz.)